Optima - dziwna awaria

Zaczęty przez Electro-Guard, Grudzień 30, 2015, 02:47:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Electro-Guard

Pewnego razu na TPR pojawiła się ikona awarii po kliknięciu na nią lista jest pusta, natomiast po zalogowaniu przez AP-IP ukazuje się komunikat "16-Empty", w informacjach jest wpis "awaria centrali: jest awaria", dioda na płycie miga 11x a ostatnio świeciła na stałe. Co to może być?

Optima: 1.9
TPR: 1.30
AP-IP: 1.2
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Jest to jedna z awarii AP-IP a w panelu nie ma indeksu tej awarii.
Firmware do TPR-xx 1.4O wyświetla poprawnie te awarie.
Wysyłam firmware na e-mail, publikacja oficjalna w nowym roku.

Electro-Guard

Faktycznie po upgradzie oświeciła mnie, że jest to "Błąd sieci/brak internetu/moduł AP-IP"
trochę to dziwne bo internet dostaje i nawet go udostępnia jako AP, ale może gdzieś jest drobny błąd z mojej strony bo problem wystąpił w okolicy grzebania w ustawieniach routera.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

Ponowię wpis,
przewertowałem ustawienia routera i AP-IP i błędu nie zauważam,
TRP mówi że ma awarię internetu, w ustawieniach użytkownika/info o ap-ip "internet: jest"
oraz AP-IP udostępnia internet z LAN.
Może ktoś również się z tym spotkał, bo nie wiem czy dalej experymentować z ustawieniami czy może to być niedopracowanie.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Z opisu wynika, iż AP-IP dla Wifi jest w trybie AccesPoint.
A przypadkiem nie jest zaznaczona opcja: 'błąd połączenia z siecią Wifi (dla trybu pracy Client)'.
Jeżeli tak to jest to błędne ustawienie.

pankracy

Witam,
Kiedy można się spodziewać nowej wersji softu do paneli TPR?

Electro-Guard

Faktycznie panie Robercie, opcja była zaznaczono (po upgradzie ustawiałem wszystko od nowa i ją zaznaczyłem), czyli źle zrozumiałem "dla trybu pracy klient" pomyślałem, że nie będąc klientem nie bierze tego pod uwagę.

Problem rozwiązany - temat zamknięty.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9