TPR-2 i TPR-4

Zaczęty przez cefaloid, Maj 05, 2017, 10:50:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

cefaloid

1. Na początek kosmetyczna poprawka w wygaszaczu obu paneli, sugeruję zmianę sposobu nadpisywania tekstu tak by zawsze zasłaniał stary, inaczej będzie tak, że 'kwietniowa' data będzie widoczna pod 'majową':

Problem wspólny dla TPR-2 i TPR-4

2. TPR-2, słychać pisk przy jasnosci wygaszacza mniejszej jak 50%, zalezny od jasnosci maksymalny w okolicy 25%. Ustawienia użytkownika > Jasność Wygaszacza > ustawiamy 25% i panel wydaje cichutki lecz słyszalny pisk. 3 sztuki, wszystkie piszczą identycznie. Efekt niezależny od długosci kabla zasilającego.

HM

To ja jescze dodam od siebie, że przydałaby się opcja zapamiętywania jasności wygaszacza, tak aby po programowaniu centrali nie trzeba było na nowo ustawiać poziomu wygaszacza. Mam potrzebę, aby panel w ogóle nie świecił. Więc z trudem ustawiam na tyle niski poziom wygaszacza aby nic nie było wyświetlane. A po programowaniu centrali wygaszacz z powrotem ustawia się na 50%
Moją intencją nie jest doradzanie jak projektować urządzenia bo po moich wypowiedziach widać całkowity brak znajomości sztuki

robertm

Dziękuje za zgłoszenie - pracujemy nad problemem.

nikersik

Czy macie w TPR-4 tak że ustawianie czasu przekaźnika nie działa. Cokolwiek ustawie to przekaźnik działa - załącza na ułamek sekundy. Dodatkowo jak ustawie "sterowanie przekaźnikiem wymaga kodu",  potem podczas załączenia przekaźnika i podaniu kodu panel się zawiesza.

robertm

Nie mogę potwierdzić Pana problemu.
Czy nie używa Pan innej funkcji wykorzystującej ten przekażnik ? np. termostatu ?
Bardzo proszę o przesłanie większej ilości danych na e-mail serwis@ropam.com.pl
potrzebujemy informacje jaka jest wersja programowa centrali, plik z konfiguracją i pamięć zdarzeń

nikersik

Dziękuję za sugestie. faktycznie włączony był termostat. Juz jest OK.

stopi

Cytat: cefaloid w Maj 05, 2017, 10:50:22
2. TPR-2, słychać pisk przy jasnosci wygaszacza mniejszej jak 50%, zalezny od jasnosci maksymalny w okolicy 25%. Ustawienia użytkownika > Jasność Wygaszacza > ustawiamy 25% i panel wydaje cichutki lecz słyszalny pisk. 3 sztuki, wszystkie piszczą identycznie. Efekt niezależny od długosci kabla zasilającego.
Mam ustawione domyślnie 50% i z bliska słychać nieprzyjemne piszczenie. Czy to normalne? Co mam zrobić ?

sq9ord

Na kilkadziesiąt które zamontowałem może kilka nie piszczało...

shakal_ts

A jak ustawić TPR-2 zeby wyswietlacz cały czas byl wygaszony i pokazywal tylko date wraz z temperaturami? Tak jak na zdjeciu powyżej. Ja mam to gdzies ustawione ale tak ze jak jestem w zasiegu PIR to wyswietlacz pokazuje normalne funkcje.

RobertH

Program do konfiguracji -> panel dotykowy -> podświetlenie z wejść (wyłączyć tj. odznaczyć wejścia)

shakal_ts