Syreny przestały działać.

Zaczęty przez GrzegorzK71, Marzec 20, 2020, 07:53:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

GrzegorzK71

Witajcie, sygnalizatory przestały mi działać  :-[.
Do "O1" mam wpiętą syrenę zewnętrzną, ustawioną jako "NO", sterowaną czujkami PIR.
Do "O2" mam wpiętą syrenę wewnętrzną, ustawioną jako "NO", sterowaną pozostałymi czujkami (gaz, dym, czad itd).
Obie przestały sygnalizować alarmy. Symulowałem różne alarmy dla zew i wew, smsy przychodzą, ale żadna nie wyje.
Z poziomu aplikacji w zakładce "Podgląd Online - stan wyjść" próbowałem je ręcznie załączać, ale nie działają.
Myślałem, że się spaliły, ale gdy w "Ustawieniach wyjść" zmieniłem im polaryzację z "NO" na "NC" to zaczęły wyć jak szalone, więc nie są spalone.
Co mogło się stać?

robertm

Wygląda na to że jest coś ustawione w konfiguracji co wyłącza wyjścia lub są źle ustawione i się nie załączają.
Każde wyjście na sygnalizacje zadziałania na płycie centrali w postaci diody LED - proszę zobaczyć czy się załącza LED po wywołaniu alarmu.

GrzegorzK71

Jeśli w zakładce "podgląd online - stan wyjść" ręcznie je włączę, to dioda powinna się zaświecić?

GrzegorzK71

Wyzwolilem alarm czujką PIR, Dostałem sms, dioda się nie zapaliła, syrena nie zawyła.

GrzegorzK71

Nikt nie pomoże? Mam reklamować płytę centrali?

RobertH

A jak ma wyglądać  pomoc skoro nikt nie wie co jest ustawione?
Sygnalizator działa po podlaczeniu po 12V np. AUX?
Jak wyjście jest  ustawione typowo jak w 'szybkim starcie' to dzieła.?
Praca domowa:
Konfiguracja, testy, pomiary.

GrzegorzK71

Syreny podłączone tak, jak jest to opisane w "szybkim starcie" z rezystorami 2k2.
Polaryzacja NO, działanie MONO, czas 120s.
Po bezpośrednim podpięciu ich do AUX i GND działają.

Z poziomu aplikacji w zakładce "Podgląd Online - stan wyjść" próbowałem je ręcznie załączać, nie działają, diody się nie zaświecają.
Bramka i furtka działa za to bez problemu, diody się zaświecają.

Alarm montowałem miesiąc temu i wszystko działało poprawnie.
Wygląda na to, że nie działają przekaźniki od obu syren.

GrzegorzK71

Dodatkowo, po wypięciu wtyczki O1, O2, GND obie diody świecą, a alarm zgłasza brak obciążenia wyjść O1 i O2.

RobertH

Przesłać konfiguracje i pamięć zdarzeń na (oczytane z centrali): serwis@ropam.com.pl.

robertm

Wyjścia nie są skonfigurowane prawidłowo i się nie załączają. Proszę przesłąć konfigurację do weryfikacji.
Zgłoszne braku obciążenia jak najbardziej prawidłowe.

GrzegorzK71

Witam, pliki wysłane.
Proszę o weryfikację.
Pozdrawiam, Grzegorz.