AP-IP problem

Zaczęty przez Jurek, Listopad 08, 2017, 00:32:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jurek

Witam
przez 9 miesięcy komunikacja z AP_IP w Optimie bez problemu. Do wczoraj. Wróciłem z pracy a na pulpicie przestawiona godzina i zegar (pewnie chwilowy brak prądu i chyba czas na wymianę aku) ale nie to było najgorsze. Nie mogę się połączyć z centralą. W Ropam Otima wywala "Urządzenie nie jest podłączone do bridga..."
Co się stało?  Nic nie było zmieniane od 9 m-cy. Usługa Ropam Bridge aktywna do stycznia 2018

glider33

Na początek zrób reset routera do którego wpięty jest moduł AP-IP, a później wejdź z poziomu TPRa w USTAWIENIA - MODUŁ INTERNETOWY - POKAŻ STATUS SIECI.  Sprawdź czy moduł ma połączenie internetem bo to wygląda na problem z siecią.

RobertH

#2
Sprawdzić router, jaka jest konfiguracja sieci DHCP i rezerwacja adresu IP do MAC
czy w LuCI była zmieniona na stały adres IP (jakie bramy itd ?).

Jurek

#3
moduł AP-IP nie chce się połączyć z routerem. Przypomnę ze nic nie zostało zmienione (ani w centrali ani w routerze).
Jak sprawdzić adres mac modułu AP-IP ?
Dioda niebieska świeci non stop.
Dioda zielona mruga ok 35 razy po czym wyłącza się a w tym czasie mrugnie 1 raz czerwona dioda (i tak w kółko)

arklac

Mój problem polega na tym, że w nowo uruchamianej centrali ROPAM OPTIMA-PS+ moduł AP/IP+EXP-I8-RN+TPR2 występuje awaria systemu - brak połączenia ze stacją monitoringu. Status sieci: internet - jest sv:1,6  ;  LAN: brak, IP: ; WiFi client-61dbm IP:192.168.x.xxx; klucz TCP/IP: 41F*************:  ID centrali 000*************:  Bridge: aktywny stale 0. W centrali sygnalizacja stanu: LOG niebieski seria 2 błysków; FAIL czerwony seria 4 błysków ; AC/DC zielony - świeci. Sygnalizacja stanu AP/IP niebieski - mruga- błyski krótsze i co jakiś czas jeden dłuższy; żółty - świeci ; zielony - mruga. Centrala v 3.0 TPR2 soft v 1.40. Przy każdym zapisie ustawień do pamięci centrali moduł EXP-I8-RN zawiesza się i konieczny jest reset centrali. Aplikacja ROPAM OPTIMA v 1.3.2 próba logowania - problemy z połączeniem. Próba wysłania e-maila: błąd - kod 65. W żadnej instrukcji nie znalazłem informacji czy i jak wypełnić zakładkę - Tryb pracy centrali - kod obiektu, klucz szyfrujący, adres IP stacji, port - itd

RobertH

Tryb pracy 1, bo pozostałe służą do połączenia ze stacją monitorowania RMS.
Jeżeli na obiekcie nie ma stałego, publicznego adresu IP i przekierowań na routerze  to należy w RopamOptima zakupić RopamBridge.
W sieci WLAN powinno działać po przepisaniu IP wewn. i klucza TCP/IP.

Po uruchomieniu AP-IP w LAN zrobić update do AP-IPv1.8.

arklac

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź . Działa OK. Zostały mi jeszcze do ustawienia kamery. Czekam na szkolenie w Radomiu lub Krakowie a najlepiej to w Warszawie ale niestety tu od zeszłego roku nie było. Pozdrawiam

RobertH

ps. wkrótce będą 2 terminy w Warszawie ok. 28-30 listopad 2017r.

arklac

#8
Witam
Pąoprzednią centralę uruchomiłem jako client z sieci wifi. Teraz chcę uruchomić w trybie AccesPoint .Połączyłem i nie zmieniając jeszcze SSID oraz WPA2 ( jest to centrala testowa )nie mogę uzyskać połączenia z internetem .Na forum nie mogę znaleźć rozwiązania. Na manipulatorze :
internet :brak sv:1,8
LAN :brak,IP:
Wifi:ap,0dbm IP192.168.10.1
Klucz TCP/IP: C14*************
ID centrali 0004A***********
Bridge: aktywny nie połączony 0
LED w module AP-IP
niebieska- świeci światłem ciągłym
zielona comm mruga
Awaria systemu: Błąd sieci /brak internetu, moduł AP IP
Wg instrukcji powinno działać i nie wiem gdzie popełniam błąd. Tryb pracy centrali 1 
Karta sprawdzona w telefonie - internet działa
Wifi centrali jest widoczne na urządzeniu w pobliżu -  zalogowany brak internetu
Po podłączeniu LAN-  AP IP+ centrala - działa
Dane dostępowe do APN ustawione dla Orange PL - internet ; internet ; internet
karta zarejestrowana , SMS w centrali działa

RobertH

Do AP-IP jest wymagany internet aby było sterowanie z 'internetu'.
Tryb AccesPoint jest i jest to sieć WLAN z której klient może sterować
za pomocą RopamOptima, instalator programować,
a po podłączeniu sieci LAN z internetem tworzy się AP z internetem.

Nigdzie nie ma funkcji 'router GSM' a o takiej funkcji Pan mówi.
Funkcja routera będzie ale w nowych centralach: Optima3G, OptimaLTE
bo będzie to możliwe technicznie (modemy 3G lub LTE) i będzie miało uzasadnienie
w usługach operatorów (internet tzw. LTE jest dostępny od technologii EDGE)