AP-IP znika

Zaczęty przez moto-binek, Styczeń 03, 2018, 19:43:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

moto-binek

Witam.
Mam problem z modułem AP-IP został skonfigurowany i działał, miał internet po WIFI działał w trybie client.
Pewnego razu wchodzę do domu a tam wykrzyknik i informacja ,, Błąd sieci/brak internetu, moduł AP-IP"
Za cholere wtedy nieszło dostać się do AP IP nawet reset komendą SMS nie przynosił efektu, po LAN też nie dało się dostać do AP-IP, dopiero po jakimś czasie (kilka godzin) pokazała się sieć AP-IP (czyli jednak się zresetował poprzez SMS) więc skonfigurowałem wszystko od nowa po 20 minutach to samo.
Wykrzyknik na TPR i znów nie idzie się dostać z żadnej strony do AP-IP.
Dodatkowo gdzy wyśle SMS ,,KOD lan stat" otrzymuje odpowiedz, ,,Adres IP:0.0.0.19 Internet:Brak)
Ktoś ma jakieś pomysły??
FW centrala 3.1,
FW AP-IP 1.8

RobertH

A jak jest AP-IP połączone do sieci domowej?
WIFI client i LAN client do tego samego routera?
(może być WIFI lub LAN nigdy razem !)

Ustawienia fabryczne AP-IP (LuCi) + rezerwacja adresu do MAC na routerze
czy coś było zmieniane w LuCi?

moto-binek

Do tego czasu było cały czas jako WIFI client i wszystko działało przez kilka miesięcy bez zaglądania do czego kolwiek samo znikło.
W tej chwili rozgłasza sieć ale nie można się z nią połączyć po lan też głuchy( odebrane pakiet cały czas 0).
Zauważyłem też że często gdy chce się połączyć z siecią rozgłaszaną przez AP-IP nagle sieć znika i wtedy widzę że AP-IP się resetuję znikają wszystkie diody i uruchamia się ponownie, lecz nawet jak się uruchomi ponownie to nadal nie mogę się z nią połączyć.

RobertH

A dokładniej co jest ustawione na AP-IP co sygnalizuje AP-IP
i routerze (adresacja, DHCP rezerwacja adresów),
co zwracają komendy lanstat i wifi (bo panelu chyba nie ma ?)


moto-binek

Panel jest.
Komenda wifi wczoraj gdy przez chwilę działało
Stan polaczenia wifi
Adres IP:192.168.100.51
OstNet-28c657
Klucz wpa: 96af7zjd
Sygnal:-74 dbm
Tryb:client
Internet:Jest

Komenda dziś nic od wczoraj nie ruszane
Stan polaczenia wifi
Adres IP:192.168.10.1
APIP
Klucz wpa: 12345678
Sygnal:0 dbm
Tryb:ap
Internet:Brak

Komenda lanstat
Niepodlaczony do sieci lan
sv:1.8

RobertH

A w centrali jakie są ustawienia?
Albo nie łączy kable między AP-IP a OptimaGSM albo po programowaniu nie było restartu zasilania.

Dalsza analiza po wglądzie w konfigurację, pamięć zdarzeń, status AP-IP z panela, sygnalizacja optyczna AP-IP.

moto-binek

Czy po wprowadzeniu ustawień w LuCI. Czyli zapis itd trzeba jeszcze restartowac centrale ?
I czy we. Brak restart centrali może powodować ze wraca do ustawień fabrycznych? Gdzie można znaleźć jakieś info od Lucia?

RobertH

Proponuje przywrócić AP-IP do ustawień fabrycznych
i uruchomić Wifi jak Client DHCP  a na routerze zrobić rezerwację adresu IP do MAC
(żeby mieć stały adres IP w sieci WLAN).

moto-binek

Sprawdzę jutro ale generalnie robiłem tak tylko bez rezerwacji IP.

moto-binek

#9
Problem być może rozwiązany, po ponownym wgraniu tego samego Firmware (1.8) od piątku jest OK, jest internet, wszystko działa.
Zobaczymy jak długo
Jeszcze jedno pytanie dlaczego w Optima GSM Menager nie mam opcji ,,Edycja ekranów". Mam TPR2

glider33

Cytat: moto-binek w Styczeń 08, 2018, 11:06:17
Jeszcze jedno pytanie dlaczego w Optima GSM Menager nie mam opcji ,,Edycja ekranów". Mam TPR2
Dlatego, że panel TPR-2 nie możliwości edycji ikon na ekranie.

moto-binek

A jest jakaś opcja sterowania przekaźnika z tpr2

RobertH

Ikona przekażnika jest wtedy gdy w TPR1/TPR2 nie ma uaktywnionego termostatu pokojowego dla tego panelu
(i nie ustawione wyjście wykonawcze tj. przekaźnik w tym panelu)

moto-binek

Moja radość nie trwała długo.
O 16 przyjechałem do domu pierwsze co sprawdziłem to stan sieci. Wszystko było OK Internet był IP z polo serwera (zarezerwowane po MAC).
O 21 wychodzę z domu i stan sieci
Stan polaczenia wifi
Adres IP:192.168.10.1
AP
Klucz wpa: 12345678
Sygnal:0 dbm
Tryb:ap
Internet:Brak

Dodatkowo teraz mam problem z połączeniem przez Ropam Bridge po wysłaniu SMS 123B Connect centrala się restaruje

RobertH

Cytat: moto-binek w Styczeń 11, 2018, 10:43:25
Tryb:ap

A jak jest ustawione w OptimaGSM Wifi? (zrzut lub konfiguracja).
Co jest w pamięci zdarzeń?