NeoGsm-PS + TPR-2 - nie działa TPR-2

Zaczęty przez awkm80, Styczeń 10, 2018, 22:14:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

awkm80

Witam. Od ponad roku używam alarmu w konfiguracji jak w temacie. W centralce zamontowana jest karta GSM. Alarm działa prawidłowo jednak nie działa mi od około sierpnia panel dotykowy TPR-2. Objaw jest taki, że wyświetlacz cały czas świeci się na biało. Od tego czas Alarm uzbrajam i rozbrajam jedynie poprzez smsy. Póki co nie ruszałem tego, bo nie bardzo chcę dezaktywować system na czas potencjalnej naprawy. Panel wydaje odgłosy np. po uzbrojeniu, diody także wskazują prawidłowe działanie systemu, jednak wyświetlacz cały świeci się na biało. System jest na gwarancji (o ile gwarancja jest dwuletnia - kupowałem na allegro). Zastanawiam się co teraz zrobić, bo budynek w którym mam system jest jeszcze niezamieszkały. Jedna z czujek (wejściowa) jest podłączona do ekspandera w panelu. Nie wiem czy system może w ogóle działać jeśli odłączę panel? Odnośnie czujki podłączonej do ekspandera najwyżej dezaktywuję ją na czas naprawy. Wydaje mi się, że w panelu wysiadł zwyczajnie LCD albo sterowanie nim. Co sugerujecie?

Dodam może jeszcze, że panel nie jest w żaden sposób uszkodzony mechanicznie. Zaczęło się od tego, że któregoś sierpniowego dnia przyjeżdżam na budowę, rozbrajam alarm jak prawie zawsze smsem i zupełnie przy okazji zerknąłem, że na panelu LCD widać krzaki / artefakty z zamrożoną datą i godziną 23 sierpnia i  godz. 22.coś tam. Panel, a raczej obraz na nim nie reagował na dotyk. Po paru dniach odłączyłem od zasilania centralkę i włączyłem ponownie. Po tym fakcie panel świeci się na biało jak wyżej opisałem.

RobertH

Panel do serwisu w celu sprawdzenia i ewentulnie naprawy.