Optima i gorke rsu-z2/2

Zaczęty przez dzialka, Luty 05, 2018, 22:46:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

dzialka

Witam mój zestaw to Centrala Optima do tego moduł AP-IP, trzy czujki ruchu paradox pir pro plus 476, Sygnalizator zewnętrzny SL-550 i sterownik radiowy Gorke -RSU-Z2/2.
Wszystko mam podłączone już i działa mam tylko problem z tym sterownikiem radiowym. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak mam go podłączyć? Dodam że zestaw nie zawiera panelu dotykowego TPR.

komers

Fajnie mieć kombajn do koszenia trawnika przed garażem :) ale kto bogatemu zabroni. Np: sterownik gorke zaprogramuj jego styki przekaźnika jako MONO czas około 2 s wyjście NO1. W centralce użyj np. wejścia 8 i w ustawieniach zmień: polaryzacja NO, typ ZAL/WYL i na dole zaznacz opcję Zał./Wył. czuwanie "Linia impulsowa". Konieczne będzie ustawienie potwierdzenie przez sms załączenia czuwania. Możesz też wykorzystać 2 przyciski pilota. 1 przycisk do uzbrajania i 2 do rozbrajania. Wtedy potrzebne będzie dodatkowo wejście 7 z polaryzacją NO zmień Typ na ZAŁ.CZUWANIE i na dole zaznacz opcję Zał./Wył. czuwanie "Linia impulsowa". W wejściu 8 zmień Typ na WYŁ.CZUWANIE. Sterownik łączysz styk C1 z COM centralki styk NO1 z weściem 8 centralki w 1 przypadku. W drugim dodatkowo styk C2 z COM centralki i styk NO2 z weściem 7 centralki. Możesz dodatkowo zabezpieczyć się przed przypadkowym uzbrojeniem/ rozbrojeniem centralki ustawiając kobinacje, jeżeli został naciśnięty 1 przycisk pilota (i w czasie zaprogramowanym) i po nim 2 przycisk, to ZAŁ/WYŁ czuwanie.