Panel TPR1 problem z dotykiem

Zaczęty przez lesnik, Luty 19, 2018, 08:27:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

lesnik

Witam
Ostatnio zainstalowałem system OptimaGSM z panelem TPR1-O i systemem Aero. Zauważyłem, że są problemy z dotykiem w TPR1. Przy wklepywaniu kodu często zdarza się, że cyfry " nie wchodzą" prawidłowo tzn. mimo naciskania system jakby nie reagował i trzeba kilka razy wciskać żeby uzyskać efekt. Zauważyłem,że np. w lewym górnym rogu wyświetlacza tam gdzie jest ikona uzbrajania alarmu panel jakby słabiej reagował na dotyk. Żona miała problemy z uzbrojeniem alarmu bo mimo kilkukrotnego przyciśnięcia czerwonej kłódki system nie załączał się. Dopiero za którymś przyciśnięciem system załączył się. Ostatnio mój syn nie był w stanie rozbroić alarmu w ciągu 30 sekund i uruchomił się alarm. Musiałem wydłużyć czas na wejście do 60 sekund. Doszło do tego,że syna pyta dlaczego założyłem taki panel dotykowy a nie zwykły z przyciskami. Czy też tak macie, czy też  powinienem  to reklamować?   

jajen

Sprawdz czy metalowa ramka nie dociska za bardzo do ekranu lcd. Najlepiej wejsc w tryb serwisowy i wtedy ją odkręcić. Sprawdzić jak działa bez ramki. Ostatnio u mnie technik zamontował tpr1 i też raz działał raz nie. A bez ramki idealnie. W efekcie trzeba było odgiąć trochę zatrzask ramki i już działa ok.

lesnik

Dzięki, spróbuje. A tak przy okazji, jak wejść w tryb serwisowy z poziomu panelu TPR? Jak naciskam klawisz "serwisowe" w TPR to wyskakuje komunikat "brak serwisu" czy coś w tym stylu. 

jajen

Najpierw wejsc w ustawienia użykownika i tam włączyć dostępność trybu serwisowego.