Neogsm zgłasza ruch kilku czujek fikcyjne .

Zaczęty przez Xeon, Grudzień 19, 2018, 00:18:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Xeon

Od jakiegoś czasu nie mogę załączyć czuwania nocnego bądź zazbroic alarmu na poszczególnych strefach.
Centrala zgłasza wykrycie ruchu na jednej bądź kilku czujkach które w ogóle nie gasną czujka w tedy widzi ruch i zaswieca się mimo to cały czas w centrali widoczna jest jako ruch po czym problem sam znika i znowu losowo się pojawia .
Przy załączonym.czuwaniu nocnym bądź normalnym czujki nie wariuja.
Dotyczy się to każdego rodzaju czujki pir lub dym ogień

Xeon


robertm

Ciężko z powyższego opisu cokolwiek wywnioskować.
Cytatczujka w tedy widzi ruch i zaswieca się mimo to cały czas w centrali widoczna jest jako ruch
Jeżeli czujka wykrywa ruch - i jest prawidłowo podłączona do centrali - to centrala sygnalizuje naruszenie - w czym problem ?

Przewody do czujki - i prawidłowość podłączenia proszę sprawdzić miernikiem.
Samo wejście w centrali najprościej sprawdzić podłączając na to wejście tylko rezystor parametryczny i w ten sposób przetestować.

stopi

Nie wiem czy na pewno ten sam problem, ale kiedy naruszona jest choćby jedna czujka, powiedzmy kontaktron to załączając czuwanie nocne wyświetla się informacja czy zablokować naruszone wejścia  z długą listą czujek pir, kontaktronów z czujkami zalania włącznie które ustawione są jaki 24h więc naruszone być nie mogą.  trochę mnie to zdziwiło bo jak wszedłem w podgląd to faktycznie naruszona była czujka hol ( bo tam byłem ) i kontaktron garaż bo faktycznie był naruszony. System na starym oprogramowaniu bo nie mogę go zaktualizować co napisałem w innym poście.

dancos

Również mam ten problem.  Próbując zazbroic alarm,  wyskakuje,, awaria, zadziałanie czujki,, 

Podejmuje kilka prób i za którymś razem załapie.
Czy macie rozwiązanie problemu?

robertm

Za mało danych, jaka konkretnie centrala ? jak ustawiona ? - najlepiej proszę przesłać plik z konfiguracją i pamięcią zdarzeń - serwis@ropam.com.pl