NeoGSM Stale aktywne wyjścia O3 i O5

Zaczęty przez Booster38, Luty 28, 2014, 15:19:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Booster38

Pomózcie. Mam ciagle wysterowane wyjscia O3 i O5 w NeoGSM choc ustawione jest na NO... Jakies ustawienie \"trzyma\" stan NC i nie wiem jakie.

RobertH

Witam

Jeżeli mimo zmian ustawień dla wyjść (NO), wyzwoleń i testów w trybie on-line wyjścia mają ciągle stan GND
to wyjścia są uszkodzone.
Wyjścia O3-O8 są typu otwarty kolektor OC o maksymalnym obciążeniu 100mA (nie posiadają zabezpieczenia przeciwzwarciowego).

Booster38

Jak mozna uszkodzic te wyjscia skoro tylko przekazniki byly do nich podłaczone? Co ciekawe na O4 i O6 Wszystko działa bez zarzutu na tych samych przekaznikach. Jak sie robi reset urzadzenia? Moze pomoze?

RobertH

Witam

Jak można uszkodzić wyjście OC ?
Jeżeli przekaźnik ma diodę zabezpieczającą to wystarczy zamienić polaryzację na cewce i wyjście ma pełne zwarcie do +12V.
Jaki ma Pan przekaźnik? Jakie ma parametry cewki? Czy był poprawnie podłączony?

Każde programowanie resetuje Panu poprzednią konfiguracje, wgranie pustej konfiguracji tylko z centrum SMS i ma Pan \'reset\'.

Booster38

Przekaznik F&F PK-1P 12V z poborem pradu 25mA na O3 i O5. Poprawnie podłaczone. Przez pewien czas dzialaly.

RobertH

Jeżeli działało i przestało to dlaczego?
F&F PK-1P 12V prąd 25mA to dane z karty katalogowej ile jest zmierzone?
F&F PK-1P jest zasilany DC lub AC więc nie jest to \'czysta\' cewka tylko prostownik + cewka.

Booster38

Czyli F&F PK-1P może byc niewłasciwy bo działa takze na AC?
Nie mierzyłem jeszcze pradu ale nie sadze aby przekroczyl wartosc  graniczna 100mA.
A czy diody sa niezbedne miedzy biegumani cewki?

RobertH

Nie stwierdziłem, że PK-1P nie nadaje się do sterowania DC.
Oczywiście nadaje ale jakie ma rzeczywiste parametry poboru prądu.
Dla napięcia DC określona jest polaryzacja 1=+, 3=-.
Nie znam schematu elektrycznego przekaźnika ale w PK-1P na wejściu 1-3 jest układ prostownikowy (bo jest zasilany DC lub AC). Czy wszystkie diody są sprawne, jaki jest układ przepięciowy od cewki ?
W NeoGSM chwilowy prąd Ipeak wyjścia OC może sięgać 500mA więc musiał to być prąd większy lub bardzo duże przepięcie gdyż wyjścia OC mają własne diody zabezpieczenia przepięciowego.

bolsfan

W Neo wyjsciami OC sterowal ULN****. Jezeli tu tez wystepuje zmierz czy permanentne zalaczenie jest na wejsciu i/lub wyjsciu. Jezeli tylko na wyjsciu wymien ten uklad. Ja swoj zabilem zwarciem, ale wymiana to 1/2h z odlaczeniem centrali, a koszt ukladu to kilka zlotych. Wczesniej upewnij sie czy programowo wszystko jest ok.