Mgd Aero opóźnione naruszenie

Zaczęty przez hudy, Luty 26, 2020, 19:07:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Witam. Kupiłem dziś czujkę magnetyczną mgd aero. Po zainstalowaniu czujki wszystko działało poprawnie jednak po pewnym czasie bardzo zaczęła opóźniać swoje działanie tzn po otwarciu okna potrzebne są aż 33 sekundy by centralka zauważyła naruszenie a po zamknięciu okna 1:05 min by naruszenie zniknęło. za każdym razem ten czas jest identyczny. Próbowałem zresetować czujkę jednak nic to nie pomogło. Zresztą sam reset nie przeszedł tak jak  instrukcji tzn po założeniu baterii i zdjęciu zworki reset powinna być seria błysków niebieskiej diody. Nie było czegoś takiego.
W czym może być problem?

hudy

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Gdy otworze okno i je za kilka sekund zamknę centrala w ogóle nie odczytuje naruszenia czujki.

robertm

Jak ma Pan ustawiona zworkę J2 w czujce ?
Zworka J2 tryb pracy:
-założona, wysyła naruszenia z wejścia tylko gdy jest uzbrojony system,
-zdjęta, wysyła naruszenia cały czas niezależnie od uzbrojenia.
Stan zworki odczytywany jest po restarcie.

hudy

#3
Zworka jest założona. Czy alarm jest zazbrojony czy rozbrojony jest to opóźnienie. Na początku było wszystko ok. Czujka reagowała odrazu. Przez przypadek ją usunąłem i zaprogramowałem od nowa i od tego momentu opóźnia

robertm

Czyli wszystko się zgadza.
J2 -założona, wysyła naruszenia z wejścia tylko gdy jest uzbrojony system,

Z testowaniem musi Pan odczekać - czas na uzbrojenie danej strefy + interwał czasowy komunikacji z czujkami jaki Pan ustawił - po tym czasie proszę przetestować - naruszenie będzie natychmiastowe.