Konfiguracja modułu MGSM 4.0+ (v2.0S) za pomocą połączenia modemowego.

Zaczęty przez beatat, Luty 10, 2014, 20:13:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

beatat

Jestem amatorem do ochrony domku letniskowego i sterowania ogrzewaniem, światłem i bojlerem kilka lat temu sam zmontowałem centralę. Konfiguracji modułu MGSM 4.0+ (v2.0S) dokonuję trybie połączenia lokalnego (przez RS232 , PARTNER GSM 3.6) i SMS.
                           Czy możliwa jest konfiguracja poprzez połączenie modemowe z innego modułu niż modułu MGSM 4.0+ (v2.0S)? (tego modułu nie mogę kupić) Jeżeli jest to możliwe to proszę o dokładny opis ze względu na moje niewielkie umiejętności i wiedzę.

                                                Z góry dziękuję za życzliwość

RobertH

Witam

Do połączenia modemowego z Partner GSM 3.6 można wykorzystać MGSM 3.5, MGSM 4.0-GATE.
MGSM 3.5 jest najtańszy z ww. i jest jeszcze dostępny na rynku i oczywiście można mu wykonać downgrade do wersji zgodnej z Partner GSM 3.6 (firmware dla MGSM 3.6 <2.0 wysyłamy na życzenie).

Jeżeli dokona Pan uaktualnienia MGSM 4.0+ do wersji 3.7 to dla Partner GSM 3.92 jako modem można wykorzystać także NEO.

damianku

do zdalnej (modemowej) konfiguracji modułu mozesz uzyć jednego z przetestowanych przezeń urządzeń. Moje przygody opisałem w jednym z watków na forum. Powodzenia