Moduł GSM i restarty TPR

Zaczęty przez mzawrotniak, Listopad 14, 2023, 13:08:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

mzawrotniak

Hej!
Zrobiłem najnowszą aktualizację ekranów TPR (3 w systemie) oraz centrali NeoGSM-IP64 i ku mojemu zdziwieniu zaczęły codziennie rano pojawiać się restarty TRPów w całym domu, a raz nawet uruchomiło to alarm. Dziś przeglądam logi szukając jakiś prawidłowości i ZAWSZE przed resetami na jakieś 3-5 sekund wcześniej centrala sprawdza lub wysyła informację o stanie środków na karcie SIM i momentalnie resetuje TRPy. Czy ktoś spotkał się w taką sytuacją? Wygląda to na jakiś błąd.. Na zdjęciu 8921 (załącznik) jest podwójny restart który wynika z.. uwaga.. doładowania konta! Dziś doładowałem i 2-3 minuty po doładowaniu przez bank, pewnie jak miało przyjść powiadomienie to zresetowało TPRy.
Tak teraz jeszcze patrzę, że na jednym "kablu" (ROPAM-NET) mam trzy panele, a resetują się czasami trzy, czasami dwa..

Tomasz

Zgłaszałem ten problem w październiku, panele resetują się przy odbiorze sms'a lub kodu USSD - przy kolejnej aktualizacji ma być poprawka tego błędu :-)

michal_

Producent chyba nie testuje wypuszczanych aktualizacji do central, manipulatorów, a nawet aplikacji do konfiguracji. Ja po aktualizacji do najnowszych wersji miałem to samo, nie mówiąc już o tym że poprzednie wersje również miały sporo wad i to nawet tak podstawowych jak możliwość uzbrajania alarmu.

michal_

Potwierdzam, wersja 5.0 TPR-a rozwiązała problem restartów.