OptimaGsm - Kontrola stanu otwartej bramy garażowej i powiadomienia SMS

Zaczęty przez cbool1987, Luty 07, 2024, 07:11:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

cbool1987

Witam chciałbym poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu pod względem logicznym w centrali OPTIMA GSM.

Założenia:
Jeżeli zapomnę zamknąć brame garażową to po czasie 5 min od otwarcia (kontrola poprzez kontaktron - stan otwarcia bramy), chciałbym dostać sma z treścią "zamknij bramę ". Proszę o pomoc

cbool1987

Może ma ktoś notę aplikacyjna z której można by skorzystać ???

RobertH

Należy użyć logiki.
Przykład dla I8 i O3, O3 załączy się po 300s ciągłego naruszenia I8.
O3 ustawić sterowane od logicprocessor i powiadomienie o załączeniu wyjścia.

cbool1987

Witam
Dziekuje za odpowiedź na mój problem w załączniku zamieszczam screen Wejść (dotyczy i7) oraz Wyjść (dotyczy O3). Mam prośbę czy mógłby Pan zerknąć w wolnej chwili czy wszystko mam dobrze zaznaczone ???

cbool1987


cbool1987

Po zamontowaniu kontaktronu i ustawieniu czasu czułości wejścia i7 (screen w załączniku ) wykonuje się reguła że po otwarciu bramy po czasie około 5 minut przychodzi sms o treści "Otwarta Brama Garaż Dom" natomiast brama się nie zamyka samoczynnie po 300s. Ustawiłem wejście O3 jako logicprocesor oraz w zakładce Logiki ustawiłem zgodnie z podpowiedzią Admina lecz przy zapisaniu ustawień do centrali wyrzuca mi "Błąd generowania skryptu" proszę o pomoc. Pozdrawiam

RobertH

O3 zgodnie z założeniami generuje powiadomienie a nie steruje bramą.
O3 ma być sterowane TYLKO z logiki.
Do sterowania należy stworzyć kolejny timer PONS pewnie 1s wyzwalany od O3.

cbool1987

Chciałbym aby O3 (czyli brama garażowa ) była zamykana po 5 minutach jeżeli ktoś zapomni jej zamknąć.
Na obecną chwilę O3 mogę załączyć z manipulatora oraz aplikacji i chciałbym aby również zamykała się z logiki. Nie wiem dlaczego w Logic Procesor wyswietla mi "bład generowania skryptu" (screen w poście wcześniejszym). Proszę o podpowiedź najlepiej na moich screnach zamieszczonych w poprzednim poście co muszę jeszcze zaznaczyć żeby można było wysłać ustawienia do centrali bez błędu skryptu. Z góry bardzo dziękuję

RobertH

Brak '0' jako reset w TOND
A założenia z postu pierwszego są inne, rozwiązanie podałem - użyć 2 wyjść.

cbool1987


RobertH


cbool1987


cbool1987

A mógłbym poprosić o screen jak ma wyglądać timer PONS "Do sterowania należy stworzyć kolejny timer PONS pewnie 1s wyzwalany od O3" aby bram się zamykała po tych 5 minutach jak przyjdzie sms ?

cbool1987

Witam ponownie zastosowałem wskazówki wszystkie admina i wszystko działa tak jak chciałem :-)

 tzn: dostaje powiadomienie o otwartej bramie i po upływie 5 minut następuje automatyczne zamykanie bramy

Temat uważam za rozwiązany bardzo dziękuje i pozdrawiam. Cześć !

RobertH

Własną praca najbardziej uczy :)
Proponuję podzielić się zrzutami z ustawień dla innych i zamknąć wątek.