OptimaGSM PS kilka uwag

Zaczęty przez przemekns, Październik 25, 2015, 13:17:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

przemekns

Witam na forum. Od niedawna mam zamontowany alarm optimagsm ps z zainstalowanym najnowszym softem w centrali i manipulatorze. Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami podczas użytkowania alarmu. Jedno z nich to restart manipulatora po rozbrojeniu alarmu. Czy to jest normalne, czy może jakiś błąd oprogramowania? Poniżej zamieszczam filmik.

https://youtu.be/s_5Jg4oTXqE

Drugi problem który zauważyłem to brak listy dodanych użytkowników/kodów. Dla testów dodałem dwóch użytkowników. Dodane kody działaja, lecz nie ma ich na liście a za to są jakieś inne wartości typu "czujka 1". Widać to na filmiku.

https://youtu.be/aewl-LfBf6E

Następna uwaga to brak wszystkich ustawień serwisowych z poziomu manipulatora, które są podane w instrukcji pobranej ze strony ropam. W ustawieniach serwisowych mam tylko Ustawienia nr 1, następnie ustawienia plan.bmp i plan2.bmp, lecz brak ustawień nr 2,3,4. Nie jest to aż tak potrzebne, ale skoro jest podane w instrukcji to powinna być możliwość dostępu do tych ustawień z poziomu manipulatora.

Opisze jeszcze jedna sytuacje z która spotkałem się jak na razie tylko raz. Celowo wywołałem alarm i kiedy chciałem go rozbroić to manipulator zaczął się restartować kilka razy. Dopiero po kilkunastu sekundach pokazała się klawiatura i moglem wyłączyć alarm.

Pytanie, czy te sytuacje to wina softu czy sprzetu lub jego instalacji?

Może ktoś inny podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

przemekns

#1
Witam. Usunalem liste uzytkownikow i zrobilem nowa. Manipulator nie restartuje sie juz po rozbrojaniu alarmu, rowniez lista uzytkownikow wyswietlana jest prawidlowo. Mozliwe ze caly ten problem powstal po aktualizacji centrali lub manipulatora.

robertm

Witam,
Analizujemy problem jednak nie udało się nam powtórzyć Pana sytuacji z resetem.
Natomiast problem z nieprawidłowym wyświetlaniem nazw użytkowników rzeczywiście może wystąpić po uaktualnieniu firmware TPR.
Pracujemy nad rozwiązanie problemy aby kolejne aktualizacje nie wprowadzały takich problemów.

przemekns

Jeszcze jedna uwaga. Po całkowitym odcięciu zasilania lista użytkowników znika i jest pusta lecz kody użytkowników nadal działają.

robertm

Po zaniku zasilania nazwy użytkowników są pamiętane.
Lista z nazwami jest ustawiana na domyślne po aktualizacji oprogramowania.

przemekns

Kilka dni temu zrobiłem aktualizacje centrali i tpr do najnowszej wersji po czym zauważyłem ze wygaszacz na tpr wylacza się sam po aktywacji PIR chyba cos jest nie tak bo wcześniej wygaszacz wylaczal się po dotknięciu ekranu. Czy ktoś zauważył podobny problem?

robertm

Prawdopodobnie ma Pan zaznaczona opcję: Podświetlanie z wejść dla linii do której podłączony jest czujnik PIR.
Moduły, Panele TPR -> TPR -> Opcje Wyświetlania

przemekns

OK potwierdzam dziala. Dziekuje