TPR sygnalizacja czasu

Zaczęty przez volter, Luty 03, 2016, 08:18:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

volter

Witam, mam klienta, który nie zawsze słyszy że naruszy linię  opóźnioną w czasie czuwania, czy jest możliwość zwiększenia siły sygnału odliczania  w panelu .
Pozdrawiam
Adam

glider33

Przyłączam się do pytania bo mam ten sam problem.

robertm

Witam,
Nie ma możliwości regulacji tego dźwięku.
Proponuje dodanie sygnalizatora (brzęczyk/buzzer) na 12V i sterowanie nim z wyjścia centrali ustawionego jako wskaźnik czasu na wejście.

tecnover

a w Satelu manipulatory mają buczek, który nie dość, że jest co najmniej 2 razy głośniejszy, to jeszcze przy dochodzeniu do końca odliczania czasu opóźnienia do uzbrojenia strefy częstotliwość impulsów dźwiękowych jest zwiększona. I od razu wiadomo, że trzeba natychmiast opuścić daną strefę albo wprowadzić kod... żeby alarm się nie włączył. W panelu Ropam brakuje niestety tego udogodnienia.  Przy czasach opóźnienia rzędu kilku minut trafi się orientację czasową i bez spojrzenia na panel nie wiadomo ile jeszcze pozostało. Myślę, ze dobrze byłoby pomyśleć o tym szczególe w kolejnych wersjach paneli.
Odnośnie głośności być może wystarczy kilka dziurek zrobić w przedniej osłonie, aby dźwięk spod panelu mógł się wydostać na zewnątrz?

Porównując do satela nie chcę ujmować firmie Ropam. Gdyby ogólnie satel był lepszy to kupiłbym satel... Jest kilka istotnych kwestii, w których firma Ropam przewyższa Satel i po kilku miesiącach użytkowania centrali Ropam dokonałbym tego samego wyboru.

robertm

Witam,
Dziękujemy za cenne uwagi.
Postaramy się w nowych konstrukcjach uwzględnić Pana uwagi.

glider33

Czy jest możliwość, żeby panel TPR Optima GSM (ver.1.3) po rozpoczęciu odliczania czasu na wejście, wyświetlał klawiaturę numeryczną w celu rozbrojenia systemu ? Wydaję mi się, że kiedyś tak było, ale może się mylę

volter

Witam, mam zainstalowany blisko tpr-a wewnętrzny sygnalizator optyczno-akustyczny gdzie akustyka jest na out 1  optyka na out 2, rozumiem że w parametrach out 2 zaznaczam np, działanie optyki wywołane przez alarm oraz czas na wejście i wyjście i klient za każdym razem  razem będzie informowany ,że naruszył linię opóźnioną

robertm

Tak,
Będzie to suma logiczna zaznaczonych zdarzeń na wyjściu.

glider33

A co wyświetlaniem klawiatury podczas czasu na wejście ? ;)

robertm

Dokładnie tak jest - po naruszeniu linii opóźnionej - pojawia się klawiatura numeryczna.

glider33

Klawiatura pojawia się, tylko w przypadku kiedy wyświetlacz nie był w trybie wygaszacza w momencie naruszenia linii opóźnionej. Jeżeli na TPR wyświetla się wygaszacz z zegarem i datą i naruszymy linię opóźnioną to przynajmniej u mnie wyświetla się tylko czas na wejście - klawiatura się nie pojawia:



Może moja konfiguracja TPR pomoże rozwiązać problem



PS. Czy jest możliwość dodawania na forum, zdjęć z lokalnych plików ? Niestety zdjęcia z darmowych hostingów często są nieaktywne już po 3 dniach

sebico

#11
W "Opcjach wyświetlania" odhacz "Podświetlania z wejść"  - u mnie pomogło

glider33

Pomogło ! Dzięki @Sebico !

Swoją drogą ta funkcja nie powinna chyba blokować wyświetlania klawiatury ? W instrukcji napisali "Podświetlanie z wejść: opcja pozwala na określenie wejść, które mają wywoływać pełne podświetlenie danego panelu TP, wyjście z wygaszacza"

Podświetlenie nie powinno chyba nic blokować ?

robertm

Proszę o przesłanie konfiguracji na adres serwis@ropam.com.pl.
Nie umiem wygenerować opisanego problemu.

glider33

Wysłałem plik z konfiguracją na maila.