OptimaGSM-PS: komunikat "brak połączenia z Wi-fi gate"

Zaczęty przez grzech999, Marzec 13, 2016, 15:03:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

grzech999

Witam!
1) Posiadam centralę jak w tytule (wersja: sprzęt 1.1, program 2.0) oraz panel TPR1-F (SOFT 110). W panelu w zakładce "Awarie" widnieje komunikat o braku połączenia z Wi-fi gate, chociaż nie posiadam modułu AP-IP. (centrala pokazuje go w zakładce "moduły,panele" po funkcji szukaj).  Czy gdzieś mogę wyłączyć ten błąd?
2) Drugie problem: uzbrajam system za pomocą panela i opóźnionego wyjścia-wtedy sygnalizator nie sygnalizuje dźwiękiem załączenia, natomiast przy załączeniu np. przez sms mam piknięcie syreny. Chciałbym potwierdzenia syreną również przy uzbrajaniu panelem: czy to jest możliwe?
Grzegorz

Electro-Guard

ad 1 ...skoro znajduje ci AP-IP to czy nie możesz go usunąć?

ad 2 masz załączone: wyjścia>ustawienia wyjścia (sygnalizator)>załączane przez - potwierdzenie pulsami zał/wył ?
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

#2
ad.1. dokonać identyfikacji systemu zgodnie z procedurą i zapisać wykryte moduły do pamięci (tj. skasować nie wykryte),
AP-IP jest nadzorowane w konfiguracji nowej centrali bo umożliwia to programowanie via AP-IP bez kabla USB.

ad.2 dla czuwania z paneli nie ma głośnej sygnalizacji bo efekt jest na panelu

grzech999

1) Electro-Guard: faktycznie spróbuję usunąć moduł AP-IP i zobaczymy.
2) mam załączone potwierdzanie pulsami zał/wył, RobertH wyjaśnił problem: przy tym sposobie uzbrajania alarmu brak jest sygnalizacji uzbrajania dźwiękiem syreny- szkoda, bo po wyjściu na dworze miałbym wtedy potwierdzenie.

glider33

Cytat: grzech999 w Marzec 14, 2016, 18:15:30
RobertH wyjaśnił problem: przy tym sposobie uzbrajania alarmu brak jest sygnalizacji uzbrajania dźwiękiem syreny- szkoda, bo po wyjściu na dworze miałbym wtedy potwierdzenie.
Taką sygnalizację pewnie można zrobić za pomocą Logic Procesor.

grzech999

Faktycznie: moduł AP-IP usunąłem ręcznie i błąd od kilku dni nie wyskakuje...  :)