ochrona 3 obiektów

Zaczęty przez volter, Maj 06, 2016, 10:44:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

volter

Witam ,potrzebuję prostego sysytemu do ochrony 3 obiektów  w promieniu 20 metrów z komunikacją gsm, czy neo gsm + aero +czujki bezprzewodowe  ruchu + dymu( po dwie na obiekt) załatwi mi sprawę.

Electro-Guard

Jak byś jeszcze trochę danych dorzucił to pewnie ktoś by coś zasugerował, bo raczej ma znaczenie czy "obiekty" to 3 altany drewniane czy może 3 betonowe piwniczki na wino.  :-\
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

volter

Chodziło mi o odpowiedź na temat , czy może jest coś prostszego a nie czy  na wino czy na kartofle, jak nie masz co robić to ubrania pilnuj.

RobertH

#3
Pytanie @Electro-Guard jest zasadne i nie dotyczy "ani wina ani ziemniaków" tylko typu obiektów
( i raczej nie wypada obrażać kogoś kto chce Panu pomóc).
Proszę zamieścić opis typu 'obiektów', budowa ścian, rzut terenu, jakie są inne przeszkody itd.
To pozwoli wstępnie określić czy będzie łączność radiowa.
Nikt na forum poza Panem nie ma pojęcia o tych 'budynkach'.

Jeżeli nie są  to kontenery, betonowe 'schrony' to ja zalecam system OptimaGSM-PS (+panel dotykowy, obudowa, antena GSM, akumulator)
APm-Aero, SmartPIR-Aero, OSD-Aero (wg potrzeb).
(sytem NeoGSm nie ma podziału na strefy a obecny firmware nie obsługuje czujek dymu).

Electro-Guard

Dziękuję panie Robercie,
bo przez chwilę zacząłem się zastanawiać czy faktycznie nie oglądałem już tych piwniczek   ;)

P.S.
Cytatjak nie masz co robić to ubrania pilnuj.
Moje gacie są dobrze chronione bo na rozporku mam kontaktron w konfiguracji 2EOL/NC z najnowszym firmware  :P
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

volter

Witam ,naprawdę nie chodziło mi o obrażanie kogokolwiek, ale jakbym  bym napisał  że to są trzy klatki  Faradaya to  by było po sprawie,są to trzy obiekty w techn. szkieletowej, drewniane, w środkowym centrala z anteną, tpr nie jest potrzebny ani podział na strefy, rozumiem że tylko optioma  obsługuje bezprzewodowe czujki p.poż

glider33

Cytat: volter w Maj 09, 2016, 06:53:44
Witam ,naprawdę nie chodziło mi o obrażanie kogokolwiek, ale jakbym  bym napisał  że to są trzy klatki  Faradaya to  by było po sprawie,są to trzy obiekty w techn. szkieletowej, drewniane, w środkowym centrala z anteną, tpr nie jest potrzebny ani podział na strefy, rozumiem że tylko optioma  obsługuje bezprzewodowe czujki p.poż
No sorry kolego, ale tekst "jak nie masz co robić to ubrania pilnuj" był co najmniej nie na miejscu i raczej po czymś takim odechciewa się pomagać.

Vanorton

Cytat: volter w Maj 09, 2016, 06:53:44
Witam ,naprawdę nie chodziło mi o obrażanie kogokolwiek, ale jakbym  bym napisał  że to są trzy klatki  Faradaya to  by było po sprawie,są to trzy obiekty w techn. szkieletowej, drewniane, w środkowym centrala z anteną, tpr nie jest potrzebny ani podział na strefy, rozumiem że tylko optioma  obsługuje bezprzewodowe czujki p.poż

Zgadzam się z przedmówcą, chamstwo internetowego komentowania dotarło nawet na spokojne forum Ropam.
Ech, odechciewa się wszystkiego. Idę popilnować ciuchów...