Rozróżnianie czuwania pełnego/nocnego

Zaczęty przez bolsfan, Marzec 09, 2012, 22:08:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

bolsfan

W mojej aplikacji alarm gasi światło będąc w czuwaniu, czy jest możliwe aby go nie gasił przy czuwaniu nocnym? Brakuje mi takiej opcji w sterowaniu wyjść.

Marcinus

#1
Witam
mam podobne pytanie dla centrali Neo-PS:

Chciałbym aby czuwanie pełne wyłączało u mnie pracę rekuperatora (aby wentylacja przestaje pracować pod nieobecność domowników) - przekaźnik podłączony mam pod wyjście O5 załączany przez "czuwanie"
Ale problemem staje się wyłaczenie wentylacji przy czuwaniu nocnym (z wiadomych względów przy czuwaniu nocnym domownicy są obecni, więc wentylacja jest wskazana ;).
Czy jest jakaś możliwość, aby wyjście załączało się tylko przy czuwaniu pełnym (a przy nocnym już nie).
Pozdrawiam
Marcin

glider33

#2
Cytat: bolsfan w Marzec 09, 2012, 22:08:40
W mojej aplikacji alarm gasi światło będąc w czuwaniu, czy jest możliwe aby go nie gasił przy czuwaniu nocnym? Brakuje mi takiej opcji w sterowaniu wyjść.
A jaka to centrala ? bo w Optima GSM jest rozgraniczenie na czuwanie nocne i pełne (patrz foto z Optima Manager)


Cytat: Marcinus w Marzec 13, 2016, 12:59:19
Witam, mam podobne pytanie dla centrali Neo-PS:
powinno się dać coś takiego zrobić w Logic Procesor.

robertm

W logicprocessor jest wskaźnik czuwania nocnego:
NeoGSM:
ArmNight : wskaźnik czuwania nocnego w systemie, przyjmuje wartość binarną 0 lub 1
0= brak czuwania nocnego (dozoru)
1= stan czuwania nocnego (dozoru)

OptimaGSM
an1÷an4 wskaźnik czuwania nocnego w systemie dla danej strefy, przyjmuje wartość binarną 0 lub 1
0= brak czuwania  (dozoru)
1= czuwanie nocne (dozór)