Zapisanie skryptu logiki w OptimaGsm Manager

Zaczęty przez adso76, Marzec 29, 2016, 11:02:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

adso76

Witam,
W notach aplikacyjnych znalazłem skrypt logiki pozwalający na sterowanie wyjściami łącznikami dzwonkowymi: ftp://ftp.ropam.com.pl/tech/AN_OptimaGSM/an_optimagsm_sterowanie_wyjsciami.pdf
Jest to tylko skrypt logiki, mogę go wczytać do OPtimagsm Managera ale nie wiem jak to zapisać w programie a potem w pamięci centrali. Kliknięcie ikonki "zapisz" nic nie daje.
Czy ktoś podpowie mi jak zpisać w centrali logikę lub pokaże na screenach jak zrobić niezależne załączania, wyłączania wyjścia centrali z różnych źródeł (przycisk dzwonkowy, panel TPR, sms)?
Z góry dziękuję za pomoc.

RobertH

#1
Skrypt w trybie edytora pisze się w oknie, nota aplikacyjna to nie plik skryptu.
Jeżeli używa się kreatora to należy wygenerować skrypt przyciskiem 'wygeneruj skrypt z kreatora'.

Przykład sterowania z wielu źródeł jest np. w notach:
an_optimagsm_sterowanie_roletami_oraz_oświetleniem_po_zmroku.pdf
an_optimagsm_rolety.pdf
(proponuje zacząć od przepisania przykładów jw. do kreatora).

adso76

Witam,
Udało mi się ustawić sterowanie wyjściem przez włącznik dzwonkowy podłączony do wejścia, ale przestała działać możliwość sterowania tym wyjściem przez panel dytykowy lub SMS. Załączam screeny. Proszę o pomoc.

robertm

Jeżeli wejście jest ustawiane w Logic processor - nie może być już załączane w innym miejscu programu.
W przypadku jak u Pana należy wykorzystać dodatkowe nieużywane wyjście.

W obecnym  programie proszę zmienić O5 na M3 a następnie dodać jeszcze jedna pętlę:
Jeżeli -> Zawsze To wykonaj: O5 = M3 OR O10

O10 ustawiamy jako sterowanie z TPR

W takim przypadku O5 będzie załączane z wejścia tak jak wykonał Pan logikę oraz  z TPR jak załączone będzie wyjście O10.

Dodatkowo do Pana zastosowania myślę ze będzie łatwiej Panu sterować wyjściem za pomoca Timera MonoBi