OptimaGSM - problem zdalny dostęp GPRS

Zaczęty przez garzew2, Styczeń 18, 2019, 14:50:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

garzew2

Witam.
Mam problem z dostępem zdalnym do centrali alarmowej OptimaGSM. Instalowałem już wiele central i do każdej ma taki dostęp.
Tutaj pierwszy raz mam problem z dostępem.
Gdy wysyłam SMS XXXX connect dostaję odpowiedź "Błąd połączenia z serwerem"
Zasięg jest dobry i raczej stabilny.
Jedyna różnica jaką mam to pierwszy raz jest tam zainstalowana karta T-mobile na abonament. Zawsze jakoś się składało że instalowałem tylko karty Plus lub Orange. Czy to może mieć jakieś znaczenie?
Dodatkowo mimo że jest włożona karta T-mobile to centrala podaje w informacjach operatora Orange.
Proszę o pomoc? Jakie dodatkowe informacje będą potrzebne do przeanalizowania problemu?

RobertH

Czy karta SIM to nie jest przypadkiem karta do routera z internetem LTE?
APN-y ustawione prawidłowo dla t-mobile ?

stopi

Taki komunikat pojawia się u mnie kiedy próbuję połączyć się z uzbrojona centralą. Czasem dzieje się tak, że rozbrojenie alarmu robi się pinem użytkownika który ma dostęp do 1 strefy a ktos inny wcześniej uzbroił centrale pinem głównym który uzbroił wszystkie strefy mimo że faktycznie używana jest tylko jedna. Tak miałem z jednym klientem, on hasło główne żona swoje i 3 strefy zazwyczaj uzbrojone i dlatego miałem problem.

garzew2

Witam
Przepraszam że nie odpowiadałem. Na razie nie mam możliwości do niej zajrzeć.
Strefy na pewno rozbrojone, zawsze wysyłam komendę do rozbrajania wszystkich stref.
Co do samej karty, klient kupował ją w salonie, mówiłem mu że ma być zwykła do telefonu, najlepiej na abonament i z darmowymi sms. A można jakoś sprawdzić czy jest to karta do routera?
W przyszłym tygodniu powinienem tam być i po testuję na własnej karcie sim z Plusa.

stopi

Ja najpierw sprawdzam w telefonie, bo czasem po godzinach walki okazuje się że np karta tylko LTE albo działają połączenia ale brak smsów.

garzew2

Witam
A w jaki sposób można sprawdzić czy karta sim jest właściwa?
Co znaczy że karta ma tylko LTE?

RobertH

Cytat: garzew2 w Luty 07, 2019, 14:47:17
Co znaczy że karta ma tylko LTE?
Jest to karta do routera LTE (internet LTE).