Biały TPR-1 zaleznie od firmware

Zaczęty przez mariuszk, Luty 21, 2014, 22:26:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariuszk

Zaktualizowałem NEO do ver. 2.1 . Chciałem też zaktualizować panele:
- jeden nowszy TPR-1 ( miał wer. softu 1.3N i sprzętu 1.1) opis na płytce TPR-1 HV 1.4
- drugi starszy TPR-1 ( miał wer. softu 1.3N i sprzętu 1.1) opis na płytce TPR-1 HV 1.2
Z pierwszym udało wg instrukcji, ale dopiero wg. drugiej metody: po odpięciu komunikacji i podłączeniu zasilania w czasie aktualizacji. Ekran był czerwony  i pojawiła się informacja o aktualizacji. Wgrane 1.6.
Z drugim gorzej, w czasie aktualizacji ekran zrobił się biały, w oknie w Partnerze niby, że aktualizacja zakończona pomyślnie. Ekran biały nic nie reaguje , odłączenie  i zdjęcie zasilania nie pomaga. Panel \"podnosi\" się po wgraniu wcześniejszych wersji firmware 1.3 , 1.5.,coć też w trakcie wgrywania jest biały ekran. I tu ciekawostka jak wgram 1.5 po 1.3 to piktogramy są jak w ver. 1.3 , ale jak wgram 1.5 po nie działającej angielskiej 1.6 to piktogramy są jak w 1.6 ?
1. Czy do tego panela można wgrać najnowszą wersję i ew. przyszłe ?
2. Dlaczego w panelach po aktualizacji firmware, w trybie serwisowym na ekranie z informacją o sofcie zmieniła sie wersja sprzętu ?? jest teraz w obu przypadkach 1.5 . To tak jak zmienić wodoszczelność w telefonie oprogramowaniem ;) .
3. czym różnią się wersje fimware. W ściagniętych najnowszych dtr nic nie znalazłem. Na starej stronie gdzieś było...

RobertH

Witam

Sprawdzamy Pana zgłoszenie odniesiemy się po testach.

mirekgrz

Witam. Mam NEO-PS i zaktualizowałem do 2.1. Zaktualizowałem również panel TPR-1F do ver 1.7 Moje pytanie jest czy pomiędzy NEO-PS a ta wersja panela będzie prawidłowa komunikacja. Pytam, dlatego iż pobierając firmware bezpośrednio z Partner GSM jest tam dostępna tylko ver 1.6(dla NEO), jest ver 1.7(dla NEO-GSM). Na stronie natomiast w miejscu gdzie jest opisany panel TPR pobrałem ver 1.7. Pozdrawiam

RobertH

Witam

Dla systemu NEO v2.1 wystarczy wersja TPR-xx v1.6. Wersja TPR-xx v1.7 wnosi tylko zmiany dla nowych central NeoGSM i jest wymagana do prawidłowej pracy w tym systemie.
Odnośnie tematu TPR-1 HV 1.2 i aktualizacji do wersji TPR_xx v1.6 to sprawdziliśmy temat i jest faktycznie problem ale wynika on niezgodności nowego kompilatora z wersją procesora w HV 1.2. Pracujemy nad tym tematem z dostawcą procesora i postaramy się przedstawić rozwiązanie.

mariuszk

Rozumiem. Czekam na kompatybilną wersję, ewentualnie przyszłe.
Pozdrawiam