Sterowanie oświetleniem schodowym

Zaczęty przez Yaaro, Czerwiec 14, 2023, 23:30:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yaaro

Pojawił mi się pomysł wykorzystania centrali NeoGSM-IP-64 jako sterownik oświetlenia schodowego. W mojej sytuacji jest to 6 taśm led 2m wmontowanych pionowo w ścianach na klatce schodowej. Zamysł jest taki, żeby po naciśnięciu włącznika na dole taśmy led zapalały się powiedzmy w odstępach 1s od 1 do 6 a po naciśnięciu włącznika na górze od 6 do 1 po czym wyłączały w tej samej kolejności po upływie np 10-15 s. Fajnie by było gdyby np przy dłuższym naciśnięciu któregokolwiek przycisku lamy zapalały się na stałe do momentu kolejnego użycia włącznika. Fajnie by było gdyby udało się może zaangażować do sterowania również czujki ruchu. Próbowałem sobie poukładać wstępnie klocki w LP ale co chwilę nachodzą mnie wątpliwości jak ogarnąć np to gdy przyciski zostaną użyte jednocześnie przez 2 osoby albo zanim zgasną ktoś znów naciśnie włącznik albo to że gdy działanie wyzwoli czujka a ktoś dodatkowo naciśnie włącznik. I tak tym sposobem doszedłem do etapu, że chyba wcale nie będzie to takie proste jak mi się początkowo wydawało. Myślę że temat jest do ogarnięcia ale nie przez moją głowę i moje doświadczenie. Może ktoś z kolegów robił podobny projekt albo ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak to zrobić żeby to miało szansę działać. Widziałem w pomocy projekt Robertów do sterowania podlewaniem i tak sobie myślę, że jeżeli centrala jest w stanie ogarnąć taki kod to pewnie i z takim do oświetlenia też by sobie poradziła...no ale do tego trzeba mieć trochę więcej wiedzy o tym w jaki sposób to poskładać. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.