zakłócanie sygnału GSM

Zaczęty przez przemekwww, Czerwiec 17, 2014, 09:42:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

przemekwww

Witam, od tygodnia użytkuję centralkę NeoGsm-PS do wczoraj bezawaryjnie.
Od wczoraj regularnie co 30 minut wyskakuje informacja: Zakłócanie sygnału GSM początek i w tym samym momencie/minucie/: zakłócanie sygnału GSM koniec. Czy to wina karty Play czy jakaś awaria?

RobertH

Proszę sprawdzić na innej karcie SIM, tor antenowy, antenę, czy zdarzenie jest połączone z nadawaniem, logowaniem.
Algorytm traktuje jako zakłócanie także anomalie przy nadawaniu, było kilka przypadków, że karta była uszkodzona i generowała zakłócenia ale to dosłownie 2-3 sztuki

przemekwww

zrobiłem reset centralki i narazie jest ok.

Jacek

Witam, od kilku dni mam analogiczny problem. Z żółtą diodą, ikoną z wykrzyknikiem i długim sygnałem dzwiękowym pojawia się okresowo komunikat informujący o zakłócaniu sygnału GSM mimo, że zasięg stale oscyluje między 2 i 3 kreskami.
Jak infomowałem już w Państwa w moim, poprzednim poście nie mogę podejrzeć historii zdarzeń ponieważ u mnie nic się w niej nie odkłada. Prawdopodobnie jest to usterka płyty głównej.
Natomiast, co ważne bez problemu komunikuję się z centralą korzystając z RopamDroid i otrzymując smsy ze stanem konta, alarmem, etc. Użytkownik przemekwww wykonał reset i wygląda na to, zę pomogło. Proszę o instrukcję jak w warunkach domowych mogę wykonać taki hard reset. Z góry dziękuję za pomoc.

przemekwww

Co do resetu to odłączasz akumulator i następnie zasilanie na kilkanaście sekund i podłączasz analogicznie....
Co do zakłócenia sygnału GSM niestety reset pomógł chwilowo, wymieniłem więc karte na orange /poprzednie była stara karta play/ i zobaczymy na jak długo pomoże.

liolub

Witam
Jestem instalatorem. Do tej pory instalowałem głównie centralki Satel wiec nie jestem doświadczony w działaniu ROPAM-u.
Zainstalowałem jak na razie jedna centralkę NeoGsm-PS i działała bez zarzutu przez 2 miesiące. Od kilku dni prawie codziennie uruchamia się alarm o różnych porach średnio 1-2 razy dziennie a w przeglądzie zdarzeń jest komunikat zakłócenie sygnału GSM.
Zasięg po zainstalowaniu anteny jest w granicach 2-4 kreski
Z góry dziękuję  za pomoc

RobertH

Witam,
W dużym uproszczeniu algorytm wykrywania zakłócania GSM (2G)  opiera się o:
- wykrywanie zniekształconego sygnału w pasmie GSM np. silna nośna 900 MHz
- wykrywanie utraty połączenia z aktywną komórką BTS-a i zapasowymi,
- mimo dostępnego sygnału i pracy na pełnej mocy modem nie może wysłać danych, nawiązać połączenia.

W związku z tym jako zakłócanie GSM może zostać uznany stan w którym operator zwraca do modemu dostępność sieci (zasięg) a w nie udostępnia zasobów do wygenerowania transmisji.

insysalarmdom

#7
Witam wszystkich
Podobne problemy pojawiły się u klienta na budowie gdzie NeoGSM pełni obecnie funkcje alarmu brudnego. Jakiś miesiąc temu dzwoni klient do mnie czy przypadkiem nie wchodzę na obiekt bo otrzymał 2 sygnały CLIP, że system na NeoGSM się rozbroił. Dodam, że zdarzenie ma miejsce 21 w niedzielę. Odpowiadam mu że jestem w domu to on pojechał i faktycznie się zastał system rozbrojony to go uzbroił i wrócił do domu. Około 22:30 ponownie dzwoni, że ma ten sam problem no to ja w samochód i co się okazało w logu zapisywało się iż rozbrojenie następowało po pojawieniu się zagłuszania systemu. Wówczas w module była karta P4 wymieniłem na PLUS i był spokój do ostatniego czwartku. Ta sama sytuacja w ostatni czwartek to telefon do D.T. Ropam  przesłanie logu oraz pliku konfiguracyjnego i szybka odpowiedz od Pana Roberta M. cytuję:\"Powodem błędnego działania jest błąd w programie.
Proszę zaktualizować centrale do wersji V1.5 i wgrać ponownie konfiguracje.\"
Mam nadzieję , że to Wam pomoże w pozbyciu się problemu. Ja wykonam w najbliższych dniach tę czynność i poinformuje o efektach za jakiś czas.

RobertH

#8
Witam

Opisana przez Pana wersja NeoGSM v1.5 zawiera poprawkę co do sterowania wyjściem od DTMF i/lub Jamming-u.
W Pana aplikacji miało to znaczenie gdyż sterował Pan wyjście DTMF-em a było ono także wyzwalana poprzez jamming.
Algorytm wykrywania zakłócania GSM jest bez zmian.