zakłocanie sygnału gsm

Zaczęty przez volter, Październik 15, 2014, 06:09:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

volter

Witam, czy jest możliwość wyłączenia  dźwiękowego  sygnalizowania zakłócenia GSM w panelu tpr, zainstalowałem po raz pierwszy Neo gsm Ps   + Aero  i jestem mile zaskoczony prostotą konfiguracji i przyjazności systemu dla klienta(użytkownika) , bez zbędnych wodotrysków, co prawda instr. instalatora trochę napisana jak dla ludzi znających już system ale jak ktoś pracował z DSC to  ogarnie .
Pozdrawiam
Adam

RobertH

Witam

Zakłócanie GSM generuje zdarzenia: wyjście Ox, pamięć zdarzeń, info na panelach TPR-xx.
Nie przewidujemy zmiany tych zdarzeń. Co jest powodem zakłócania? Jaki jest operator? Czy są inne nadajniki na pasmie GSM/DCS (np. Policja, lotnisko)?

W nowych wersjach sprzętowych pojawi się prawdopodobnie regulacja czułości poziomu zakłócania ale nie przewidujemy możliwości wyłączenia tej funkcji gdyż jest to kluczowa informacja dla analizy ewentualnych zdarzeń w obiekcie.

volter

Dzięki za szybką reakcję na mój problem,zakłócenie , a właściwie utrata GSM wystąpiło tylko raz , akurat podczas instruktażu  użytkownika(klienta) operator to Orange(nju mobile ) . Teren to wieś na kaszubach ,i raczej żadnego zakłócenia przez służby nie ma , nie licząc nadajnika r. Maryja i repitera  3MUX-a DVBT
Pozdrawiam

RobertH

Brak zasięgu GSM a zakłócanie GSM (jamming) to zupełnie inne zdarzenia i są rozróżniane przez modem.
Brak zasięgu to raczej sprawa operatora (awaria, serwis), jamming to już anomalie w pasmie GSM/DCS.