ROPAM 3,5 podwójny CLIP załącza wyjście

Zaczęty przez torno, Listopad 27, 2011, 19:45:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

torno

ostatno połączyłem ropam 3,5 z centralkę Risco lightsys
jedno wyjście w ropamie ustawiłem jako wyjścei zazbrajające system ale nie wiem dlaczego dopiero podwójny CLIP (jeżeli w miarę szybko zadzwonię 2 razy) załącza system, jeżeli dzwonię dwa razy powoli nie zazbroje systemu.
Przy wysyłaniu SMSa załączajączego wyjśce otrzymuje komunikat że wyjście załączone ale nie zazbraja mi alarmu.

W opcjach konfiguracji ustawiłem dwie metody konfiguracji CLIP i SMS

Jak ustawić aby zazbrajać jednym CLIpem?
Dlaczego po wysłaniu SMS-a mam potwierdzenie załączenia wyjścia a po CLIPie nie?

RobertH

Witam

Jak jest ustawione wyjście w MGSM 3.5 a jak wejście Risco lightsys?
Jeżeli wyjście w MGSM 3.5 działa każdorazowo poprawnie zarówno po CLIP jak i SMS to raczej kwestia oprogramowania wejścia w Risco.

Według mnie w schemat integracji powinien wyglądać tak:
MGSM 3.5[Ox](SMS, CLIP, MONO) - > RISCO Ix( ZAŁ/WYŁ czuwanie sterowanie impulsami )  -> RISCO Ox (wskaźnik czuwania) - > MGSM 3.5 Ix (potwierdzenie czuwania SMS/CLIP)

Odnośnie pytania:
\"Dlaczego po wysłaniu SMS-a mam potwierdzenie załączenia wyjścia a po CLIPie nie? \"
CLIP jest połączeniem przychodzącym i nie koniecznie jest to sterowanie wyjściem.
Można zaznaczyć OPCJE->POŁĄCZENIA PRZYCHODZĄCE ->ODRZUCAJ I ODDZWOŃ tj. potwierdzenie połączenia będzie CLIP zwrotny. Można także zrobić pętle Ox na Ix i wykonać transmisję z wejścia.