Czas na wejscie

Zaczęty przez domelek, Marzec 13, 2012, 12:18:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

domelek

Witam,
Jak ustawic opcje czsu na wejscie kiedy mam modul neo ps i klawiature tpr1 zawsze gdy zazbroje alarm nawet przy ustawianiu linii wejsciowej nie daje mi ona czasu na wejscie?

Pozdrawiam

Radek

RobertH

Witam

Dla wejść: opóźnione i opóźnione wewn.  czas wejścia (opóźnienia) można ustawić:
- zakładka OPCJE->CZASY (globalne według tych parametrów sygnalizuje też panel dotykowy)
- zakładka WEJŚCIA -OPÓŹNIENIE (kolumna) (jeżeli chcemy ustawić dłuższy czas na wejście np. dla bramy garażowej).

lewir

Witam.

Jeśli Pan roberth mówi o parametrze \"Indywidualny czas na wej (s)\" to mała z niego korzyść, bo ten czas to max 120 sekund.
Nie da się tego zwiększyć do 600 sekund? Właśnie programuję swojego nowego NEO i mam problem z bramą i garażem. Nie chcę w domu dawać dużego czasu na wejście (bo mi ukradną NEO) ale w życiu nie wjadę do garażu i przez bramę w 120 sekund :-).

Pozdrawiam
Leo

RobertH

Czas na wejście 120 sekund jest maksymalny.

lewir

no zaraz... to czemu ja w Partner v4.2 dla NEO w zakładce \"OPCJE\" okienko \"Czasy\" bez problemu ustawiłem \"Czas wejścia (s)\" = 600?
120 sek to raczej max wartość  \"Indywidualny czas na wej (s)\" w parametrach konkretnego wejścia I1 - I8.
Z całym szacunkiem, ale komuś się coś myli...
Ja dopiero poznaję Wasz wyrób, ale chyba nie jest ze mną aż tak źle? :-)

Pozdrawiam
Leszek

RobertH

Rozmowa toczyła się o indywidualny czas na wejście i ten parametr maks.= 120s.
Parametr czas na wejście maks. =600 s.
Parametry są oparte o różne timery i stąd różnice.

W Pana przypadku może Pan globalnie wpisać czas na wejście (dla garażu) a linie wejściowe od drzwi wykonać na parametrze indywidualny czas na wejście. Tym bardziej, że panele dotykowe pobierają parametr czas na wejście z globalnych ustawień a nie z wejść.

lewir

no to ze mną jest jednak źle :-) bo nie za wiele zrozumiałem...

U mnie ma być tak:
- Drzwi wejściowe (główne z dworu) do domu - muszę mieć opóźnione (120s wystarczy)
- Dalej są drzwi do przedpokoju - muszę i tam mieć opóźnienie, ale warunkowe - i dopiero za nimi będzie panel dotykowy - więc i tu te 120s jest OK a nawet 20 wystarczy
- Ale za nim do tego wszystkiego dotrę, chciałem mieć sporo czasu zanim otworzy mi się brama (też ma czujnik), potem garaż, potem chcę wjechać do garażu i go zamknąć spokojnie. Na to wszystko potrzebuję ok 3-5 minut. Dopiero jak otworzę drzwi do domu powinien zacząć się odliczać czas do wyłączenia czuwania. Dopuszczam alarm 5 minut od otwarcia bramy lub garażu, ale otwarcie domu musi być sygnalizowane po tych 120 sek max!!! A otwarcie drzwi do przedpokoju, jeśli one będą otwarte pierwsze, musi być natychmiast sygnalizowane - czyli muszą być opóźnione warunkowo (wewnętrzne?).
Czyli jak to wszystko poustawiać? Oczywiście jeśli się da.
Jeśli się nie da, to dorobię sobie takie coś, co po odebraniu sygnału z pilota bramy zablokuje mi czujki garażu i bramy na te 5 minut. Tylko, że na starość zrobiłem się trochę leniwy i jak nie muszę, to wolę czegoś nie robić :-)

Serdecznie pozdrawiam
Leszek

RobertH

#7
Podałem Panu parametry dla czasów na wejście.
Jak je zastosować u Pana, tego nie wiem gdyż nie znam projektu, wymagań i układu obiektu.
Zasoby NEO są ogólnie znane i to Pan dobierał urządzenia do pana wymagań.
Wygoda i bezpieczeństwo nie idzie zasadniczo w parze. System alarmowy ma mieć maksymalnie krótkie czasy na wejście i najmniej stref opóźnionych.

\"Dopiero jak otworzę drzwi do domu powinien zacząć się odliczać czas do wyłączenia czuwania.\"
to proszę wyłączyć czujniki ( z opisu wynika iż magnetyczne), które i tak nie mają sensu z czasem opóźnienia 5 minut.

Z Pana opisu wynika, iż system został zaprojektowany do wejścia/wyjścia przez drzwi wejściowe i taka też pewnie są rozmieszczone czujniki. W obecnej sytuacji jedyne sensowe rozwiązanie to uruchamianie czasu na wejście (nawet 600s.) od sterownika radiowego bram i oprogramowanie odpowiednich czujników jako opóźnione wewn.
A dla czujnika w drzwiach wej. krótki czas do pozwalający tylko rozbroic system.

Rozmowa Pana jest typu: \'nie działa jak chciałem\" ale podstawowe pytanie jak Pan chciał i jak to zostało zaprojektowane.

lewir

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za stracony dla mnie czas.

A co do ostatniego Pańskiego zdania, to mam świadomość, że nie kupiłem \"Koncertu Życzeń\" a zaprojektowane przez człowieka urządzenie.
Teraz moje życzenia muszę tak dopasować a czasem okroić, by uzyskać najkorzystniejszy kompromis życzenia/możliwości oraz wygoda/bezpieczeństwo.
Niestety jest to moja pierwsza przygoda z NEO a na dodatek mam sporo nawyków z urządzenia innego producenta, które miało nieco inną logikę i możliwości. W NEO bardzo mi brakuje np. komendy SMS \"nr.wej + ON +  czas załaczenia (s)\".

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Zamykam temat
Leszek