prowadzenie kabli z wyjść

Zaczęty przez karolk, Marzec 23, 2017, 10:53:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

karolk

Posiadam produkty ropam:
OptimaGSM-PS
AP-IP
TPR-4W
EXP-I8
EXP-O8R-RN-D9M
TSR-1-HT
TSR-2

Aktualnie dom jest przed tynkami i zastanawiam się jak optymalnie pociągnąć kable aby móc:
- sterować piecem gazowym CO (funkcja termostat); czy wystarczy pociągnąć kabel z wyjścia TPR-4W w okolice pieca? czy prowadzić jeszcze kabel z centralki OptimaGSM-PS (wyjść O3-O8) w okolice pieca?
- sterować bramą wjazdową - planuję 2 kabele z wyjść O3-O8 do puszki z zasilaniem bramy w garażu
- sterować bramą garażową (Somfy metro) - planuję 2  kable z wyjść O3-O8 do sterownika bramy

Proszę o wskazówki jeśli ktoś ma zrobioną podobną instalację

Karol

moto-binek

Ja jestem po tynkach i musiałem sporo pokuć ścian,
Powiem tak w każde miejsce pociąg sobie skrętkę i wszystko w okolice Optimy (nawet czujniki temp podpinasz do optimy a nie do panelu),
Ja jako że już byłem po tynkach zrobiłem jedną skrzynkę zbiorczą w ścianie i z niej mam 2x skrętka do optimy (jedną pare muszę jeszcze wykorzystać do sterowania rekuperatora), jedną skrętke do kotłowni w okolice pieca i jedną do bramy (nie mam garażu w domu).
Uważam że lepiej położyć kabel 2x4 niz 2x1

ObiWan

No tu kolega ma rację, kabelki są tanie jak barszcz i lepiej więcej jak mniej.
U mnie zostało 7 wolnych i może kiedyś coś się podłączy.
No i w panelu to tych wyjść nie widze (prócz przekaźnika)
Szacunek

tecnover

W panelu operatorskim jest jeden przekaźnik sterowany bezpośrednio z ekranu. Nadaje się idealnie do sterowania bramą wjazdową (i wówczas jedno wyjście z alarmu zostaje zaoszczędzone), dlatego polecam dodatkowo kabelek z bramy podprowadzić do panelu . Ale równie dobrze można poprowadzić sygnał z bramy pośrednio (tj. z bramy do miejsca montażu centrali, a dopiero stamtąd do miejsca montażu panelu).