Sterowanie wyjściem na rożne sposoby

Zaczęty przez mirekgrz, Listopad 05, 2017, 18:52:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekgrz

Witam. W jaki sposób zaprogramować centrale Optima GSM aby wyjście O1 było załączane na dwa sposoby:

1) w godzinach 18.00-6.00 przy naruszeniu wejścia I10 na okreslony czas (np 10 sekund)
2) z przycisku o każdej porze dnia (łącznik jednobiegunowy zwierny) I20 na czas uzalezniony od pozycji łącznika

Czy takie zalozenie opisane wyzej mozna uzyskać za pomoca jednego wyjścia?

robertm

Jak najbardziej można.
Zapraszam do not aplikacyjnych jest tak już prawie 70 przykładów.,

tk1 wskaźniki timerów/kalendarzy, przyjmuje wartość binarną 0 lub 1 , 1= timer załączony (ON->OFF) 0= timer wyłączony (OFF->ON).

Poniżej na zrzutach rozwiązanie:

mirekgrz


mirekgrz

#3
Czy mozna sterowac tym wyjsciem rowniez z panela/sms/dtmf itd?
Jesli tak to czy musze w zakladce wyjscia zmienic z mono na bi aby zmieniony stan był podtrzymany? Zalozenie jest takie ze wyjscie z ekspandera ma zasilic przekaznik RM85 (przełączany), a wtedy zasilić lampe. Czy mam rację?

Dodam ze w chwili obecnej przy tych ustawieniach (mono 360s) nie moge zalaczyc wyjscia.
pozdrawiam

mirekgrz

Przed chwila zalaczajac wyjscie przez panel lampa zaswiecila sie lecz na 1sek. Powtorzylem i znow to samo 1sek i koniec. Trzeci raz nie udalo sie zalaczyc nawet na ta sekunde.

robertm

#5
Jeżeli steruje Pan wyjściem jako załączane przez : Logicprocessor ustawienia dla wyjścia czas , mono bi już nie mają znaczenia ponieważ całość sterowania odbywa się w LP.
Jak dokładnie ma działać to wyjście ?
W załączniku przykład - wyjście po załączeniu w TPR będzie załączone przez 360s.

mirekgrz

Witam. Lampa ma zaswiecic sie w momencie spelnienia nastepujacych warunkow: w.godz. 18.00-06.00 gdy I10 bedzie naruszone na czas np 10 sek lub gdy wejscie I11 (wejscie do panela) bedzie zwarte (lacznik jednobiegunowy) na czas uzalezniony od pozycji tego wlacznika. Ponadto z panela/ smsa mozliwosc zaswiecenia na czas jak w przypadku lacznika.

mirekgrz

Wysłałem sms aby zalaczyc wyjscie izalaczyla sie lampa na sekunde. Jakies pomysly?

robertm

Załączyła się i zgasła ponieważ wyjście zostało wyłączone w logice.
Rozwiązanie przesłałem na załącznikach w poprzedniej wiadomości.

Proszę ewentualnie przesłać Pana aktualną konfigurację do weryfikacji na e-mail : serwis@ropam.com.pl

mirekgrz


mirekgrz

Jednak wciaz nie dziala taka jak ma dzialac. Przesylam plik konfiguracyjny do zweryfikowania ustawien.

robertm

Ja w podpowiedzi popełniłem błąd
Ważna jest kolejność, najpierw należy wykryć zbocza a następnie ustawić wyjście w dany stan.
Linię "zawszę" w której ustawiane jest wyjście należy umieścić na końcu.

mirekgrz

Dzięki za pomoc Sprawdze i napisze czy wszystko ok

Czy linia "zawsze" ma byc na koncu wszystkich "linijek" czy tylko tych ktore dotycza danego wyjscia?

robertm

Wszystko zależy od tego co robimy - najlepiej widać to w skrypcie .

mirekgrz

Poprawki nanioslem i teraz wszystko gra :) Pozdrawiam