Sterowanie oświetlenia - PIR, TRP, SMS oraz włącznik dzwonkowy IEO

Zaczęty przez podobnoja, Styczeń 16, 2018, 21:17:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

podobnoja

Dobra muszę się przyznać... nie potrafię tego skonfigurować LP tak, aby sterować oświetlenie w garażu za pomocą IOE, I4 oraz ekranu TRP.

Założenia:

  • załączenie światła (O25 - IEO) w godzinach (od 16.000 do 8.00)(tk1) po wykryciu ruchu w I4 na określony czas 300 sekund - jest w notach to jest proste


  • w trakcie tych 300 sekund nadal wykrywać ruch w I4 i jeśli nadal jest przedłużyć o kolejne 300 sekund - da się zrobić takie cudo
  • sterowanie zawsze w TRP, SMS może być na czas 600 sekund
  • załączenie światła za pomocą włącznika dzwonkowego O25 - IEO PLC na czas 600 sekund

Używałem konfiguracji z posta: http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=482.msg2035#msg2035 ale nie działa.


Ms_ki

Kolego zaktualizuj jeszcze OptimaManager do nowej wersji bo w poprzedniej przy generowaniu skryptów robiły się błędy i nie działało to do końca i nie wiadomo było czy to wina niewiedzy i bład operatora czy oprogramowania.

podobnoja

Mam zaktualizowane, ale działa już trochę lepiej... Czasem zapali się po wykryciu wejścia po 1-3 sekundach, a czasem muszę poczekać 10 sekund...

Mógłbyś mi przesłać swoją konfiguracje: lukasz9011@gmail.com - oczywiście usuń wszystkie tam telefony, e-maile dla bezpieczeństwa. Dziękuję!

Ms_ki

Witaj niestety wywaliłem wpisy bo mi się rozwalało ale jak znajdę chwilę to na nowo chcę to spiąć to prześlę Ci skrypt. Noty są fajne ale zawsze coś brakuje aby spiąc jedno z drugim dlatego to się rozwala.


mirekgrz