Histereza termostatu pokojowego

Zaczęty przez jajen, Marzec 01, 2018, 17:35:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajen

Jak zmienić histereze termostatu pokojowego? Oczywista funkcja i niezbędna jednak nie widzę jej.

jajen

 Znowu "się nie da"? Może Administrator od "technicznego forum", który w innym wątku ma pretensje, że sprzętu nie rozpoznałem? Rozpoznałem i chciałbym się dowiedzieć jak zmienic histereze termostatu (jaka ona w ogóle jest bo to też nie bardzo jest opisane?). Coś czuje , że znowu będzie obraza , że klient śmie oczekiwać czegoś od sprzętu, za który zapłacił.

RobertH

A może trochę mniej ironii, po drugie nie pisze Pan do Administratorów tylko na forum.

Odpowiedź na Pana pytanie:
- termostat pokojowy ma stałą histerezę 0,5C (rozdzielczość czujnika) i nie przewidujemy opcji zmiany,

jajen

Ostatnio też nie pisałem do administratorów ale oburzeniem odpowiedział administrator.

Z tym 0,5C to troche dziwne bo właśnie ostatnio stwierdziłem , że czujnik pokazuje od ponad godziny 20,8 , termostat ustawiony jest na 21,5 ale nie załączył się mimo to. Dopiero po spadku na 20,6 się załączył. Czyli prawie stopien różnicy. Nie pierwszy raz mi się tak dzieje.