BASIG GSM v.1.5

Zaczęty przez d2m, Październik 25, 2013, 15:33:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

d2m

Witam

Mam problem ze sterowaniem wyjśca 01 timerami.Wyjście 01 ustawione jako BI i sterownie sms nim działa.
Ustawiam rodzaj timera MONOBI tigger T1 zał 10.00 AM wył 10.02 AM Reset 0 wyjście 01 i niestety nie załącza ani nie wyłacza wyjścia.Chciałbym uzyskać sterowanie tym wyjściem tiemerem zał 10.00 wył 10.05 i ponowne zał 11.00 wył 11.05.
Dodatkowo oczywiście sterować sms

RobertH

Witam

Pana funkcja zostanie zrealizowana  poprzez funkcję logiczną:
O1 = OR (T1, T2, O2)
 gdzie:
T1, T2: timery według stawień (uwaga przy ustawianiu timerów prze zapisem proszę opuścić pole edycji aby godzina została zatwierdzona)
O2: wyjście sterowane poprzez SMS według ustawień np. MONO 60 s,. lub BI (bistabilne).

W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania funkcji czasowo-logicznych a jeżeli już to funkcja MonoBi ma inne działanie patrz przebiegi.

d2m

Witam

Nie za bardzo działa mi ta funkcja:skupię się może na 1 timerze i jednym wyjściu

1.Ustawiłem wyjście 01 jako monostabilny - NO
2.Timer załącz godz. 11.00 - chciałbym aby o tej godzinie na wyjściu 01 pojawił się +
3.Timer wyłącz godz. 11.05 - chciałbym aby o tej godznie na wyjściu 01+ był \"zabierany

funkcje logiczne - 01 = A1( gdzie A1=T1)

RobertH

Ustawienia
O1=T1
przypisują stan timera na wyjście O1 po każdej pętli (kilka razy na sekundę).
Funkcja działa prawidłowo.
Z ustawień wyjścia ma znaczenie tylko NO/NC (stan nieaktywny).
Jak Pan testuje system ?
Czy czas jest ustawiony prawidłowo?
Proszę przesłać plik config.rpm na adres biuro@ropam.com.pl.

d2m

Witam

Sprawa została rozwiązana.
Błędem przy testowaniu działania timerów był zbyt krótki okres czasu pomiędzy czasem załączenia i czasem wyłączenia. ( 1min).Po ustawieniu czasu zał np 10.00 i wył 10.10 wszystko jest ok