MGSM3.5 podłączenie do Junkersa

Zaczęty przez michal025, Listopad 26, 2013, 12:19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

michal025

Witam
Proszę o informację odnośnie podłączenia Ropam w celu sterowania Piecem CO włącz-wyłącz.
W tej chwili mam podłączony regulator temperatury TRZ 12-2 i bezprzewodowy Salus na pietrze domu do złącz LS-LR pieca.
Chciałbym jeszcze podłączyć MGSM 3.5 aby włączać i wyłączać piec wykorzystują telefon. Podłączyłem do złącz O2 i GND ale piec pozostawał ciągle załączony. Czy potrzebny jest mi do tego przekaźnik, którym będzie sterował Ropam a ten następnie piecem??

RobertH

#1
Witam

Wyjście O2 jest tranzystorowe (typu OC) i z konstrukcji może wyłącznie przełączać \'masę\' modułu.
Piec zazwyczaj wymaga styku bezpotencjałowego gdyż wejście do kontroli pieca nie ma podanej polaryzacji, złącza masy, nie jest określony sygnał sterujący.
Proszę zainstalować przekaźnik SPDT sterowany z O2 np. RM85-12V i podłączyć odpowiednio styki, jeżeli wyjście w trybie NO to przekaźnik  C-NO.

michal025

Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie programowania wyjścia O2. Mam wpisane jako wyzwolenie SMS lub Clip. Jeżeli wykonuje połączenie (w opcjach mam zaznaczone odrzucanie po czasie i wysyłanie sms zwrotnego) to dostaje sms o treści \"nierozpoznane polecenie\". Co może być tego przyczyną ? Na komendy sms PIEC ON centrala wysyła prawidłowe zgłoszenia \"wyjście załączone\" itd.

RobertH

#3
Witam

Funkcji \"Potwierdzaj SMS sterowanie CLIP... \" nie ma w MGSM 3.5 (nie ma w ogóle okna opcje2-> opcje)
Opcje są w dla BasicGSM, MultiGSM, NeoGSM.
Prawdopodobnie próbuje Pan wgrać plik konfiguracyjny stworzony off-line dla BasicGSM do MGSM 3.5.

W MGSM 3.5 potwierdzenie CLIP-a poprzez SMS można zrealizować jedynie przez pętle wyjście O2, O3 lub O4 do wejścia Ix i odpowiednio skonfigurowane.