NeoGSMIP64 termostat pokojowy a uzbrajanie/rozbrajanie alarmu

Zaczęty przez bartekc, Wrzesień 14, 2023, 14:44:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

bartekc

Dzień dobry,
Wykorzystałem centralkę NeoGSMIP64 do budowy systemu alarmowego i sterowania ogrzewaniem elektrycznym w domku letniskowym.
Termostat pokojowy (jeden z kilku - każdy pomieszczenie jest sterowanie oddzielnie) jest skonfigurowany jak na obrazku - steruje stycznikiem załączającymi panele podczerwieni.
Chciałbym aby termostat pracował w trybie Harmonogramu gdy jestem na obiekcie i aby wyłączał się (a w zasadzie przełączał na +5C) gdy mnie nie ma. Kilowaty cenne w dzisiejszych czasach i nawet 2 stopnie różnicy na ogrzewaniu dziennym i nocnym się liczą.
Wyłączanie jest proste - zaznaczyłem stosowny ptaszek, ustawiłem temperaturę stałą na "drzwiach"
Niestety nie widzę opcji aby go włączać w tryb kalendarza - po rozbrojeniu alarmu, termostat przełącza się na stałe temperaturę "mniejsze słoneczko" zgodnie z zaznaczonym checkboxem drugim w polu Opcje i pozostaje w tym trybie aż do ręcznego załączenia harmonogramu z aplikacji w telefonie.
Próbowałem zaznaczyć "priorytet harmonogramu", ale efekt jest odmienny od tego jaki bym sobie życzył - nawet gdy alarm zostanie uzbrojony a tryb termostatu przestawi się "drzwi" - grzejniki grzeją jak przy rozbrojonym alarmie.
Czy da się to jakoś rozwiązać?