NeoGSM IP64 - synchronizacja czasu

Zaczęty przez maslos, Październik 03, 2023, 12:17:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

maslos

Dzień dobry

Po pierwsze witam Wszystkich, jestem tutaj nowym członkiem szanownego forum, postanowiłem poprosić o pomoc z jednym problem z którym nie potrafię sobie poradzić, niestety nie znalazłem podobnego wątku.

Po kolei, sprzęt Ropam NeoGSM IP64 (sprzęt wersja 1.1, soft 3.0pl), na płycie zainstalowany moduł LAN (wewn. IP 192.168.1.27) nadawane przez DHCP (po MAC karty LAN), router drytek Vigor 2925 (IP 192.168.1.1).
Na routerze przekierowane porty 9999 na Ropam, także bez problemu mam dostęp z aplikacji telefonu do centralki NeoGSM IP64 z każdego miejsca przez siec GSM.
Nie używam aktualnie karty SIM w centralce.

Mój problem - to Błąd synchronizacji czasu NTP wifi/LAN. Problem polega na tym, że czasami centralka robi tę synchronizację, ale po kilku dniach - występuje ten błąd i tak w kółko.
Konsekwencją braku synchronizacji tego czasu, jest błędnie wyświetlany czas na manipulatorze (co bardzo wyprowadza mnie z równowagi:) po kilku dniach jest to nawet kilka minut). Bardzo proszę nie radzić mi ustawienia offsetu do czas (korekta zegara) - bo nie tędy droga;) - załączam logi w zdjęciu.

Czy ma ktoś pomysł, dlaczego centrala tak się zachowuje?

Z góry dziękuje i  raz jeszcze witam Ropamowców;)





RobertH

Synchronizacja po NTP została poprawiona w najnowszym firmware - ta wersja pojawi się wkrótce do pobrania.
(na życzenie mogę przesłać 'beta' na e-mail)

maslos

Panie Robercie,

Dziękuję bardzo za informacje, oczywiście poproszę wersję beta, wykonam test, podzielę się z moimi spostrzeżeniami po teście.

Z góry dziękuję, Krzysiek