Panel TPR 4

Zaczęty przez jajen, Luty 19, 2018, 23:05:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajen

Ostatnio  zamontowano mi optime z panelem TPR 4. Przy zazbrojonym alarmie , po wykryciu naruszenia przez czujkę z opóźnieniem, panel nie podaje żadnej informacji o upływającym czasie do rozbrojenia , w ogóle nie wiadomo czy system jest zazbrojony czy nie. Czy to tak ma być czy czegoś nie skonfigurowano?. Alarmy z którymi miałem do czynienia po naruszenia wejścia opóźnionego zawsze zaczynały odliczanie i pikały , że czas upływa . Wiadomo było , że trzeba rozbroić. A ten nie daje żadnego znaku wskazującego, że trzeba go rozbroić.

miruk

Jak to nie pokazuje, pokazuje pasek i odlicza i pika ,przestudiuj dobrze Optima Managera i wszystko znajdziesz.

jajen

No chyba wiem co mi pokazuje. Przy zazbrojeniu sytemu jest pasek i pikanie czyli jest tak jak mówisz. Ale Przy wejsciu do mieszkania z zazbrojonym systemem  nic nie pokazuje i nic nie pika. Dlatego pytam czy to kwestia zaprogramowania ?

jajen

Nie zakłądam nowego wątku bo też dotyczy TPR. Dopiero rozgryzam ten system i mam jeszcze inne pytanie.
Wiem, że termostat ma opcję ustawiania temperatury nieobecności (drzwiczki) przy zazbrojeniu alarmu i powrotu do teratury obecności. Ale Jak zrobić żeby jednocześnie harmonogram nie obnizał tej temperatury, a obniżała się tylko przy zazbrojeniu alarmu. Nie mam stałej pory wychodzenia i wracania do mieszkania, wiec nie chce żeby harmonogram obniżał mi temperaturę w innych okolicznościach niż na noc . Jak w harmonogramie w takim razie skonfigurować godziny wyjścia/wejścia żeby harmonogram je ignorował, ale żeby system wiedział jednocześnie jaką ma ustawić temperaturę po wyjsciu , a jaką po powrocie?  Z tego co widzę, to nie ma możliwości wywalenia z harmonogramu  zdarzenia wyjscie/powrót a zostawienia w profilach tych tempoeratur. 

miruk

Poszukaj dobrze a znajdziesz, nie mam teraz przed sobą Optima managera więc Ci nie opiszę krok po kroku. Ustawiłem u siebie to o czym piszesz bez specjalnego studiowania instrukcji i na pewno działa.

jajen

Tak, znalazłem odpowiednie ustawienie w konfiguracji panela.

radekg86

No i jaka opcja jest odpowiedzialna za to ze po naruszeniu czujnika nie odlicza czasu na rozbrojenie ?

jajen

Podswietlanie gdy czas na wejscie czy coś takiego.