Expander EXP-I8-RN nie działa?

Zaczęty przez Storm_7, Kwiecień 26, 2018, 13:07:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

Storm_7

Mam centrale Optima GSM z panelem TPR-1 oraz modulem AP-IP. Próbuje bezskutecznie zainstalować moduł rozszerzenia wejsc EXP-I8-RN (testuje juz drugi moduł) i nic: zero komunikacji, brak polaczenia z magistrala, nie zaswiecila sie ani na chwile zadna dioda na module. Próbowałem podłączać moduł razem z panelem, osobno- bez panela TPR, ze zworkami, bez zworek, z DIP switchem(jako RN2), polączenia oraz kabel (skretka UTP) sprawdzałem kilka razy. W systemie podczas restartu centrali na moment pojawia sie "Polaczony - Jest"  a potem Brak.
Nie mam juz pomyslów co jeszcze robie nie tak? Pomóżcie prosze bo juz mi rece opadaja po kilku godzinach walki

Storm_7

Zagadka rozwiązana dzięki żonie, która zauważyła że wtyczki na obu modułach rozszerzeń są źle oznakowane tzn. naklejki nie odpowiadają napisom na układach scalonych. Na szczęście nie doszło do uszkodzenia elektroniki a tylko straciłem czas na szukanie problemu jednak taka sytuacja jest niedopuszczalna
Prośba do producenta aby popracował nad kontrola jakości sprzedawanych dodatków.

podobnoja

Błąd oznaczenia magistrali ropamnet występuję również na sterowniku PLC - odwrotnie niż na ekspanderach wejść,wyjść! Na szczęście zauważyłem przed uruchomieniem zasilania...