Czujka dymu OSD-AERO

Zaczęty przez Marek, Maj 04, 2018, 13:14:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek

Przestała mi działać jedna czujka dymu OSD-AERO. W sumie mam 2 czujki PIR-AERO i 2 czujki OSD-AERO, które łączą się z APm-Aero. Ta czujka straciła łączność nagle, więc początkowo myślałem, że problem leży w baterii. Niestety po wymianie baterii nie zaczęła działać. Próbowałem ją wprogramować ponownie. Resetowałem ją, kasowałem. Nic to nie pomogło. Czujka miga niebieskim światełkiem i niechce się zsynchronizować z APM. Na koniec wykasowałem wszystkie czujki AERO i wprogramowałem ponownie. Wszystkie trzy poza tą jedną wprogramowały się bez problemu.
I teraz zasadnicze pytanie...czy mogę coś jeszcze zrobić/sprawdzić czy mam ją prosto odesłać do serwisu?

robertm

Wygląda to na uszkodzenie - proszę przesłać do serwisu.

RobertH

Zresetować czujkę za pomocą zworki RESET i powtórzyć programowanie.

Jeżeli to nie da efektu proszę przesłać do naszego serwisu.

ps. czy wszystkie czujki mają wersję powyżej 3.0 ?

Marek

Czujki były kupione zaraz po ich wprowadzeniu do oferty i później się okazało, że nie działają i były już odsyłane do serwisu. PIRY maja naklejkę na naklejce (czyli były już przeprogramowywane) "v.3.tu zamazana markerem cyfra" i pod spodem 27.05.2016. Na OSD nie ma naklejek z nr wersji. W optimagsm nie można sprawdzić wersji programu w czujce...szkoda.