OptimaGSM i nowy firmware (2.2)

Zaczęty przez Rafal R., Lipiec 17, 2016, 12:48:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafal R.

Witam,
Zauważyłem dostępny nowy firmware (v 2.2) do OptimyGSM (oraz nowy OptimaGSM Manager). Można wiedzieć (w skrócie) jakie zmiany zostały wprowadzone w tej wersji (szukałem w DTR ale widzę, że ten PDF już dawno nie był aktualizowany) ?

glider33

Przyłączam się do pytania.

Panowie Roberci, czy tak ciężko do zipa z firmware dołączyć plik tekstowy ze zmianami ?

RobertH

Opis będzie dodany i nie będzie w zip jak przejdzie weryfikację.

glider33

Cytat: RobertH w Lipiec 18, 2016, 16:19:41
Opis będzie dodany i nie będzie w zip jak przejdzie weryfikację.
A gdzie w takim razie ten opis będzie i kiedy ? Mówimy o weryfikacji opisu czy firmware ?

mirekgrz

Kiedy mozna sie spodziewac aktualizacji DTR? Chciałbym wiedzieć, co w jakiej wersji zostało dodane lub poprawione.

Pozdrawiam

glider33

#5
No właśnie, kiedy Panowie Roberci ? Dlaczego za każdym razem najpierw wypuszczacie cichaczem nowe firmware,  a później trzeba się prosić o listę zmian ?

Mam podobne odczucia co kolega HM w tym poście

http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=326.msg1334#msg1334


RobertH

Niczego nie wypuszczamy cichaczem tylko oficjalnie z nowym numerem.
Nie ma żadnych poprawek krytycznych tylko obsługa nowych urządzeń (TPR-4x, TK-3x, RHT-Aero) więc wersja 2.4 to poszerzona 2.3.

Jeżeli nie chce Pan aktualizować bez changelog-a to proszę zaczekać.
Jednak zakładanie, że 'pogarszamy' funkcje urządzeń w nowych firmware jest błędne.



glider33

Cytat: RobertH w Wrzesień 28, 2016, 09:53:24
Niczego nie wypuszczamy cichaczem tylko oficjalnie z nowym numerem.
Pisząc "cichaczem" miał na myśli brak informacji o nowym firmware. Jestem zapisany do newslettera, zarejestrowany jako instalator, a i tak nigdy nie dostałem żadnej informacji o nowym firmware na maila. Może przydałoby się to zmienić ? Można przecież napisać krótki post na forum, albo wysyłać informacje o nowym firmware mailem.

CytatNie ma żadnych poprawek krytycznych tylko obsługa nowych urządzeń (TPR-4x, TK-3x, RHT-Aero) więc wersja 2.4 to poszerzona 2.3.
No i właśnie o taką chociażby krótką informację nam chodzi  ;)

CytatJednak zakładanie, że 'pogarszamy' funkcje urządzeń w nowych firmware jest błędne.
Nigdy, przenigdy nie zakładałem, że coś pogarszacie nowym firmware, także nie wiem skąd takie podejrzenia ?

Reasumując, produkt na piątkę, obsługa klienta na tróję.


HM

Jak dla mnie krytyczna jest możliwość uzbrajania i rozbrajania alarmu za pomocą DTMF. Zalecany zresztą sposób przez producenta, w odróżnieniu od SMS.
Która to możliwość została przywrócona w wersji 2.4. Więc jednak coś się zmienia. I chwalebne jest dodawanie nowych funkcjonalności. Jednak może powodować powstawanie nowych błędów. Choć z wypowiedzi serwisu może wynikać, że na produkcji alarmów zna się jak nikt na świecie i być może firmy Ropam nie dotyczą podstawowe prawidła inżynierii oprogramowania.
Konkludując, znajomość zmian w oprogramowaniu układowym pozwoliłaby na ocenę, czy warte jest podejmowanie ryzyka i instalacja nowej wersji.
Moją intencją nie jest doradzanie jak projektować urządzenia bo po moich wypowiedziach widać całkowity brak znajomości sztuki