RopamOptima połączenie zdalne

Zaczęty przez Marek, Październik 02, 2016, 10:27:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek

Po aktualizacji centrali optimagsm z v2.3 do v2.4 nie można się zalogować zdalnie przez RopamOptima v1.2.3. Pojawia się komunikat: "Urządzenie chwilowo nie dostepne! Spróbuj ponownie". Moduł AP-IP v1.4 w statusie podaje, że Internet jest. Moduł AP-IP sygnalizuje diodami led poprawną pracę. Oczywiście można się lokalnie zalogować przez RopamOptima. Do chwili aktualizacji centrali działało to dobrze.
Kolejna rzecz to nie można się zalogować lokalnie przez RopamOptima, gdy centrala jest w trybie serwisowym. W poprzedniej wersji można było się zalogować.  Wtedy po zalogowaniu belka statusu na górze była w kolorze pomarańczowym. W tej chwili wyświetla się komunikat, że centrala jest w trybie serwisowym i nie można się zalogować.

Marek

Dzisiaj o po 8 rano połączenie zdalne jeszcze nie działało. Sprawdziłem ok.30 minut temu i już działa. Serwer się Wam zawiesił?

robertm

Przeprowadzaliśmy aktualizację serwera.

Marek

#3
Szczerze powiedziawszy mało mnie to interesuje co robiliście. Nie może być tak, że zdalne połączenie nie działa cały weekend! Zachowaliście się zupełnie nie poważnie!

robertm

#4
Aktualizacja trwała 10 min dziś.
Nic mi nie wiadomo o problemach w weekend.
Dokładamy wszelkich starań żeby usługa była zawsze dostępna, niemniej proszę pamiętać, że usterki zawsze mogą się zdarzyć i nie da się tego uniknąć.


Marek

Połączenie zdalne nie działało w sobotę i w niedzielę (1-2.10). Sprawdzałem to wielokrotnie. Nie działało jeszcze w poniedziałek 3.10. o 8 rano. Skoro nic nie wiecie o problemach w weekend to warto by było, abyście to wyjaśnili, gdyż problem może się powtórzyć.

robertm

Oczywiście analizujemy Pana zgłoszenie.