przeróbka NEO na NEO-PS

Zaczęty przez mariuszk, Styczeń 07, 2014, 12:01:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariuszk

Witam, od kilku lat jestem zadowolonym użytkownikiem systemu opartego na NEO. NEO+TPR-1 x2+ PSR-RF+ EXP-I8+ TSR-1 x2 + VSR-2 + AMR-1 .Chcę dodać FGR-4, a, że nie może on współpracować z PSR-RF , zrezygnuję z niego. Już mam dla niego inne zastosowanie :).
Mam takie pytania :
1. czy płytkę PS (zasilacza) do NEO można u Państwa zakupić i wlutować samemu zmieniając fimware ?  
2. jeśli p.1 nie można zrobić samemu. Czy można odesłać do Państwa moje NEO do przerobienia ?
3. jakie będą koszty obu opcji ?

RobertH

Odnośnie Pana pytań:
ad.1. Nie.
ad.2. Tak, czynność serwisowa płatna.
ad.3. Koszty 50zł+17zł netto.

Inna opcją zasilacza systemowego bez potrzeby wizyty w serwisie to:
1. zasilacz PSR-ECO-5012-RN (zasilanie poprzez złącza, błąd pomiaru napięcia DC ok. -0,5V).
2. zasilacz PSR-ECO-50120-RS (wymaga przylutowania we własnym zakresie złącza X1 na płycie NEO, aktualizacji NEO.

Zasilacz PSR-ECO posiada 3A ciągłej wydajności więc z użyciem przekaźnika IPS-4 można zapas mocy wykorzystać do zasilania kamer CCTV 12V. Przekaźnik IPS-4 należy sterować sygnałem stanu napięcia AC aby nie obciążać akumulatora zasilania awaryjnego przy braku AC, ewentualnie logika stan AC/alarm jeżeli kamery mają wysyłać MMSy z weryfikacją alarmu.

Zastosowanie PSR-ECO nie wyklucza zastosowanie sterownika serii RF-4 do sterowania pilotami.

sarnas

Proszę o potwierdzenie, do systemu składającego się z: NEO i PSR-RF nie można zastosować FRG-4?

RobertH

#3
Prawidłowa konfiguracja to:
NEO+FGR-4 lub NEO+PSR-RF
FGR-4 i PSR-RF korzystają z tego samego złącza lokalnej komunikacji EXP i się wzajemnie wykluczają.

Z obecnych urządzeń zalecana konfiguracja to:
NeoGSM-PS + FGR-4 + RF-4-2K
Taki zestaw pozwala na transmisję MMS-ów i sterowanie pilotami (dla pilotów jest więcej opcji niż w przypadku PSR-RF).