Neo PS - Połączenie modemowe - No Carrier

Zaczęty przez luke2001, Marzec 23, 2014, 08:55:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

luke2001

Witam,

Mam problem z nawiązaniem połączenia modemowego CSD. Próbowałem przez modem który mam notebooku 5530 oraz telefon nokia E51 , w obu przypadkach w oknie terminala dostaję informację że jest wybierany numer i po chwili No Carrier. W notebooku mam kartę Play w telefonie Orange.
Może muszę wpisać jakąś komendę w AT ? Do połączenia używam Parter GSM 4.3 natomiast z drugiej strony jest Neo PS Gsm

pozdrawiam,
Łukasz

RobertH

#1
Witam

No Carrier oznacza \'brak nośnej\' tj usługi CSD.
Operator Play w ogóle nie ma takiej transmisji, co Orange może być to wynik: brak aktywnej usługi (CSD inaczej internet WAP) , słabego zasięgu lu przeciążenia sieci.
Co do modemów to jest informacja o sukcesie z E50 (\'damianku\') i CSD ale my nie testowaliśmy E51.
Modem CSD w Partner GSM 4.3 jest inicjowany automatycznie za pomocą std. komend AT.

luke2001

Jakimś cudem jest poprawa ale dalej nie mam połączenia. Używając modemu wbudowanego w notebooka HSPA 5530 wykonuje połączenie prawidłowo ale gdy ładowanie modułu dojdzie 100% wywala komunikat : Moduł docelowy nie odbiera , zakończenie połączenia. Wysłałem smsa do centralki : xxxx downloading 1 i dodatkowo xxxx restart ...dalej ten sam komunikat.
Na smsy odpowiada i ropamdroid działa wieć sieć i zasięg jest.

RobertH

W naszych testach żaden modem wewnętrzny w laptopie nie był kompatybilny, także przemysłowe Cinterion
Proponuje skupić się na urządzeniach, które były już podawane na forum jako kompatybilne
ewentualnie nasze urządzenia z oferty.

luke2001

Dzisiaj dorwałem modem USB Huawei E156G i z tym modemem również mam informację NO Carrier....co jest ?

RobertH

Pytanie:
Czy ma Pan centralę NEO-PS czy NeoGSM-PS?

luke2001


RobertH

#7
Pisze Pan w innym poście o używaniu Partner GSM 4.2
Proszę użyć Partner GSM 4.3  wersja 4.2 nie obsługuje w ogóle systemu NeoGSM-PS.

luke2001

tam wkradła się pomyłka, używam oczywiście Parter 4.3 i mam w opcjach do wybrania na samym dole NeoGSM-PS

luke2001

czy ma być zaznaczona opcja odbierania połączeń przez moduł ?

RobertH

Nie, dla programowania CSD wymagane są:
- aktywna opcja \'dostęp modemowy CSD\' na obiekcie,
- znajomość hasła komunikacji,
- kompatybilna wersja Partner GSM z firmware centrali,
- aktywne usługa CSD na obu kartach i odpowiedni zasięg GSM,
- wyłączone czuwanie systemu,
- odpowiedni modem dla Partner GSM,

Ma Pan zgłoszenie typu: No Carrier więc problem dotyczy usługi na modemie, ewentualnie zgodności trybu CSD,

luke2001

dzieki roberth,
- opcja w modemie jest aktywna
-hasło znane i prawidłowo wpisane
-Partner GSM 4.3 , Firmware w module 2.0
-na obu karta CSD aktywne
-system wyłączony
-Modem E156G który podobno działa ale mi wywala No Carrier , na modemie w notebooku WWAN , próbuje się łączyć jednak wywala info : Moduł nie odbiera połączenia. Zasięg GSM w module - 3 kreski.

luke2001

UDAŁO SIĘ !! , problemem było to że modem od razu łapał zasięg 3G , gdy go przełączyłęm na 2G to połączenie zostało zestawione prawidłowo. Co ciekawe kombinowałem też z komendami AT ale po wpisaniu czegokolwiek miałem błędy No Carrier, tak samo jak w trybie 3G.

Dziękuję za pomoc.

RobertH

#13
To oznacza, że kolega \'damianku\" miał racje, trzeba zmienić ustawienia sieci w modemie Huawei.
AT^SYSCFG=,,,,
Jeżeli tryb pracy jest tylko WCDMA (3G) to nie ma usługi CSD (wymagane 2G).

Dla wymuszenia tylko 2G z roamingiem komenda ma postać (dla modemów 2G/3G Huawei):
AT^SYSCFG=13,1,3FFFFFFF,1,2
gdzie:
=13 : Tylko GSM (2G).
=1 : Najpierw GSM, potem WCDMA
= 3FFFFFFF : Wszystkie częstotliwości,
= 1 : Opcja roamingu włączona
= 2 : CS_PS Domain, PS (data), CS (sms, voice). Tryb CS_PS jest zalecany.

Inne popularne modemy USB na rynku, komendy AT do wymuszenia sieci 2G, (dane nie sprawdzone):
Anydata:  AT*MODE=13 - tylko GSM
Sierra Wireless: AT^SYSCONFIG=13,3,2,4 - tylko GSM
Novatel Wireless Merlin XU870: AT$NWRAT=1,2 - tylko GSM
Option: AT_OPSYS=0 - tyko GSM
ZTE: AT+ZSNT=1,0,0 - tylko GSM
Przed zmianą zalecam odczyt aktualnego trybu jaki jest preferowany do transmisji danych, główne przeznaczenie tych modemów.

Są to komendy rozszerzone i każdy producent ma inne więc nie ma możliwości wymuszenia 2G przez Partner GSM.