basicGSM zachowanie po załączeniu zasilania

Zaczęty przez Grzesio, Grudzień 06, 2016, 14:47:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzesio

Ponieważ moduł co kilka dni mi się zawiesza i nie reaguje na komendy SMS, dołożyłem przekaźnik sterowany O1, którym odcinam zasilanie DC.
Sterowanie O1 jest SMS-em, co działa poprawnie.
Niestety, gdy nie wykonuję tego systematycznie, to czasem nie udaje się przesłać komendy SMS-em,
a chwilowe odpięcie zasilania DC przywraca moduł do "życia".
Testowo ustawiłem funkcję czasową One shot: T1 Reset=0 O2 czas=1s, gdzie T1 zał. 12:00:00
działa poprawnie, tzn. o godz. 12:00 załącza wyjście O2, docelowo miałoby być odcinanie DC (brak AC).
Niestety zauważyłem, że po włączeniu zasilania, pomimo innej godziny w module, wyjście O2 jest załączane na 1s.
Czy da się to jakość wyłączyć, bo "założę" sobie pętlę i moduł będzie się cyklicznie "pozbawiał zasilana".

robertm

Witam,
Prawdopodobnie pana problemy wynikają z sposobu działania kart operatorów wirtualnych oraz Play.
Temat powiązany: http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=65.msg528#msg528
Nie zalecam okresowego całkowitego restartu, ponieważ może to doprowadzić to niezarejestrowania ważnego zdarzenia podczas restartu np. alarmu.

Electro-Guard

Kolego miałem podobny przypadek, tyle że z multi i mi wieszał tylko gprs, ale się wtrącę.
Też kombinowałem z autorestartem i również miałem ten problem ponieważ modem jak "wstaje" to rozpoczyna pracę z godziną 0:00 dopiero po chwili pobiera aktualny czas z sieci, ale wyjście zdąży się już wysterować i mamy pętlę (ja w ten sposób nabiłem klientowi coś około czterech-pięciu stów do zapłaty;) )
Ostatecznie wypieprzyłem wszystkie automaty i namawiam klienta na zmianę operatora, bo pomimo że jest to taryfa P2P orange to cyklicznie mi się zawiesza, a w jednej z lokalizacji (najbardziej uciążliwej) po założeniu karty plusa problem ustał.
Czyli albo tak, jak pisze pan Robert masz gównianego operatora, albo może gówniany zasięg.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9