NEO + PSR RF + EXP 8 - Prośba o weryfikację poprawnośći konfiguracji

Zaczęty przez karooluss, Sierpień 06, 2013, 11:05:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

karooluss

Witam serdecznie. Przyznam, że to pierwszy mój kontakt z produktami ROPAM\'a. O ile z podłączenim nie było większych problemów, mam wątpliwości co do konfiguracji przy pomocy programu PARTNER.

Centrala ROPAM NEO:
Wyjścia:

O1 - Sygnalizator akustyczny (plus 2k2)
O2 - Sygnalizator optyczny (plus 2k2)
Wejścia:

I1 - NC - Tamper obudowy sygnalizatora
I2 - NC - Kontaktron \"pokój babci\"
I3 - NC - Kontaktron WC
I4 - NC - Kontaktron kuchnia
I5 - 2eol/nc - PIR salon
I6 - 2eol/nc - PIR kuchnia
I7 - NC - Kontaktron komórka
I8 - NC - Kontaktron drzwi + okno w salonie

Panel TPR 1
Wejścia:

I9 - NC - Kontaktron okno lewe salon
I10 - NC - Kontaktron drzwi lewe salon

Ekspander IEX 8
Wejścia:

I13 - NC?- Czujka pożarowa SATEL TSD 1 tutaj nie dawałem żadnych rezystorów sabotazowych
I14 - 2eol/nc - PIR WC
I15 - 2eol/nc - PIR kamping
I16 - NC - kontaktron drzwi kamping
I17 - NC - Tamper obudowy.

Do wszystkiego mam sterownik radiowy PSR RF.

Czy czasy nuresznia 500 ms w przypadku kontaktronów i PIR to odpowiednie ustawienie?
Głównie zależy mi na blokowaniu / odblokowywaniu systemu przez pilota w dwu trybach:

1 Pełny - czyli wszystkie czujki na czas gdy w domku nie ma nikogo, ustawiłem jako Nocny uruchamiany przyciskiem B pilota
2 Niepełny - na czas pobytu w domku, gdy wyjdziemy, aktywne tylko wejścia (bo kontaktrony z okiennic będą zdjęte i rozwarty obwód) I2, I5, I6, I7, I14, I15, I16 - ustawione jako zwykłe , aktywowane przyciskiem B

Mam wątpliwości, czy panel TP może też wydawać dźwięk syreny alarmu i zastanawiam się dlaczego cały czas aktywne jest podświetlenie.
Jaki czas najlepiej ustawić na OUT 1 i 2 ?

W jaki sposób skonfigurować dostęp do zdalnego konfigurowania np przez program ROPAM DROID?

Załączam plik z ustawieniami ;
www.docs.google.com/file/d/0B664CDPGBLXCV1VWRFAzVTNnRG8/edit?usp=sharing