NeoGSM ip64 zamykanie bramy garażowej podczas czuwania i po 21.00

Zaczęty przez tomek1987, Luty 03, 2020, 11:10:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomek1987

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum, oraz nowicjuszem w kwestii alarmów i programowania. Jeśli chodzi o podłączenie i konfigurację samego alarmu to poradziłem sobie bez problemowo, ale mam problem w logic procesor.
Mianowicie chce żeby podczas otwierania bramy garażowej nastąpiła funkcja disarm jeśli system jest w stanie czuwania. I to udało mi się zrobić. Natomiast chciałbym także, żeby brama się zamykała jeśli załączę alarm, a brama jest otwarta, oraz żeby sama zamykała się o 21.00 jeśli jest otwarta. Sterowanie bramy mam wpięte w przekaźnik którym steruję wyjście O3,  krańcówka z bramy jest wpięta do wejścia I7.  Po kilku próbach zaczynam wątpić w siebie, bo  po napisaniu logiki i próbie wgraniu do centrali następuje zawieszenie się programu, po prostu długo myśli a później nie odpowiada. Po restarcie centrali i programu menager nie da się zrobić odczytu z centrali, pomaga tylko na nowo wgranie konfiguracji z zapisanego pliku. I nie wiem czy ja coś źle robię, czy jest jakiś inny problem. Dodam tylko, że cała logikę próbuje robić na podstawie not aplikacyjnych, ale jestem nowicjuemszem i nie do końca rozumiem wszystko.

Jakby ktoś był na tyle uprzejmy, żeby spróbować mnie nakierować, ewentualnie napisać skrypt, byłbym bardzo wdzięczny.

Centrala to NeoGSM ip64

hudy

Cześć. Chciałem zrobić u siebie coś podobnego jednak wydaje mi się że jest to niemożliwe ponieważ brama garażowa dostaje jeden sygnał do otwarcia i zamknięcia. Dla przykładu: otworzyłeś bramę. Po jakimś czasie nacinsąłeś zamykanie bramy jednak je przerwałeś i teraz brama przy następnym sygnale się otworzy. Dochodzi 21, centralka daje sygnał i zamiast zamykać bramę, otwiera ją.
Może miało by to większy sens gdybyś miał czujki  magnetyczne zamontowane przy pełnym otwarciu i pełnym zamknięciu. Problemem było by tylko to co ma zrobić centralka gdy brama nie jest w skrajnych położeniach.

Ja u siebie dałem czujkę magnetyczną która jest zwarta przy zamkniętej bramie. W ropamneo ustawiłem sobie ikonkę która informuje mnie czy brama jest otwarta czy zamknięta i tyle mi narazie wystarczy. Bramę mogę zdalnie otwierać i zamykać przez ropamneo.
W moim i twoim  przypadku dało by się pewnie jeszcze zrobić tak by o tej 21 centralka informowała mnie że czujka magnetyczna bramy jest rozwarta co by znaczyło że brama jest otwarta ale sam bym ją wtedy musiał zamknąć.

tomek1987

A może da się zrobić taką zależność, że jesli magnetyczny jest o 21.00 otwarty to załącz wyjście np.o3 na 1 s, i następnie jeśli o 21.01 magnetyczny jest otwarty to załącz wyjście o3 na 1s, a jeśli zamknięty to o3 pozostaw na 0. Wtedy jeśli nawet brama przy pierwszym sygnale się otworzyła do końca to przy 2 by się zamknęła?

Dotychczas mam zrobione tak samo jak ty, plus sterowanie pilotami, oraz otwieranie bramy powoduje disarm.

hudy

To by miało sens tylko czy da się tak ustawić? Może ktoś z Ropam się wypowie.
Jak masz ustawiony disarm przez czujkę magnetyczną?

tomek1987

Nie, mam zrobione tak, że sterowanie wyjściem o3 (brama) powoduje disarm jeśli as1 =1.
Teoretycznie to wystarczy, nie jest konieczny sygnał z czujki magnetycznej, bo jeśli wlaczasz czuwanie to brama jest zamknięta.

hudy

No to lepszy patent. Ja myślałem właśnie sterować rozbrajaniem przez czujkę magnetyczną ale obawiałem się tego że ewentualny złodziej jakby podważył bramę to rozbroi automatycznie alarm. Twój patent jest lepszy bo musi być sygnał z bramy. Chyba tak zrobię u siebie.

tomek1987

Czujkę bramy mam ustawiona tak, że jak jest zamknięta to jest na 0 a jak otwarta to na I i podczas zazvrajania strefy jeśli czujka jest na I to mam na manipulatorze wyświetlanie że czujka bramy jest naruszona a jeśli przez aplikację lub pilot chce zazbroic w momencie naruszenia tej czujki bramy to się nie da z  trzeba zamykać bramę i wtedy można włączyć czuwanie.

hudy


tomek1987