Ustawienie strefy nocnej w neogsm ps.

Zaczęty przez szeldon, Sierpień 14, 2018, 08:09:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

szeldon

Witam,mam problem z ustawieniem strefy nocnej w neo. W programie partner w zakładce wejscia mewkuje linie nocna tylko jak można ustawic czujkę w takim przypadku jako opózniona ponieważ muszę naruszyć dwie w momencie dojścia do manipulatora z czego jedna już jest ustawiona na odliczanie do wejścia jako główna strefa.

RobertH

Czuwanie nocne to jest czuwanie z automatyczna blokadą wybranych czujek (bez opcji 'linia nocna').

Czas na wejście mają wejścia opóźnione.

Uzbrajanie nocne zazwyczaj realizuje się przez drugi panel, klawiaturę, pilot, app i wyłącza się czas na wejscie.

szeldon

Czyli rozumiem ,żeby działała strefa nocna nie uruchamiając alarmu dojściem do manipulatora musiałbym wyłączyć te dwie czujki które mam po drodze do manipulatora.. słabo to widzę bo całe wejście nie jest chronione,a wraz z tym wyjście na górę obiektu. Czyli nie można zaprogramować to w ten sposób ,że na głównej strefie dwie czujki są opóżnione chroniąc cały obiekt i w drugiej strefie chronić parter ale mieć dwie opóżnione by móc dojść do manipulatora i wyłączyć alarm?

RobertH

Temat typu zgadywanie....
(proszę sobie przeczytać co Pan pisze i jak osoba, która nie była na obiekcie ma Panu pomóc).
Nie znany jest układ obiektu, rozmieszczenie czujek, paneli itd.

Wiec jeżeli obiekt nie miał przewidzianej instalacji pod ochronę obwodową to należy:
- sterować czuwanie nocnym za pomocą pilotów, dodatkowej klawiatury/panelu,
- opcjonalnie uruchamiać czas na wejście z sypialni a czujki ustawić jako OPÓŹNIONA WEWNĘTRZNIE

szeldon

Doskonale wiem ,że pomoc przez forum nie jest łatwa. Myślałem poprostu ,że w partnerze jest zakładka "strefa nocna" i konfiguruje sie ją dowolnie, jeśli nie ma to rozumiem ,że muszą wystąpić konflikty na czujnikach. Mam pytanie jeszcze odnośnie kontraktona na drzwiach wejściowych i czujnika ruchu w ganku. Kontrakton ustawić jako opóżniona 25 sekund i czujka ruchu w tym momencie powinna być opózniona warunkowo czy blokowana na 25 sekund by nie załączała alarmu w tym czasie? W tym momencie mam sam czujnik ruchu i on zaczyna odliczanie ale chciałem dołożyć kontrakton.

RobertH

Odnośnie czujek na wejściu to oczywiście: kontaktron (opóźniona) + czujka ruchu (opóźniona warunkowo) jest najlepszą konfiguracją.

A co do czuwania nocnego to należy z poziomu sypialni dołożyć sterowanie czuwaniem
lub generowanie czasu na wejście dla czujek (opóźnionych warunkowo).

szeldon

#6
Witam, proszę jeszcze o podpowiedż jak ustawić najlepiej czasy na wejście. Pierwsza czujka -kontrakton opóżniony na 25 sekund, po czym druga opóżniona warunkowo i .. teraz mam ją zablokować czy ustawić na niej indywidualny czas na wejście 25s? Nie wiem jak podejść do tego tematu. Pozdrawiam.

RobertH

kontaktron (opóźniona) + czujka ruchu (opóźniona warunkowo)
+ ustawić globalny czas na wejście i wyjście

szeldon