NeoGSM PSR ECO i TPR-1 - brak połączenia

Zaczęty przez dzoker83, Wrzesień 04, 2018, 22:39:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

dzoker83


  • Posiadam uruchomiony alarm na bazie NeoGSM-PSR-ECO.
    Próbuje do niego dołączyć manipulator TPR-1, ale po uruchomieniu otrzymuje komunikat "Błąd połączenia z centralą".

    Początkowo centrala posiadała firmware v1.8 który zaktualizowałem do v2.0 pobrany z https://www.ropam.com.pl/pl/download/118,firmware-neogsm-pl.html.
    HV w centrali to 1.1.

    W manipulatorze zaktualizowałem oprogramowanie do wersji v1.9 pobranej z https://www.ropam.com.pl/pl/download/80,firmware-tpr-xx-neogsm-pl.html. HV na płytce manipulatora to 1.4, ale wyświetla się v1.5.

    Manipulator jest połączony z centralą skrętką STP, długość kabla ok. 1 m.
    W obydwu urządzeniach jest założona zworka terminująca - to jedyne urządzenia na magistrali.
    Sprawdziłem kolejność połączenia, ciągłość przewodów i ewentualne zwarcia - wszystko wygląda dobrze.
    Podpiąłem również manipulator do centrali "na krótko", bez jakichkolwiek innych peryferiów - efekt bez zmian.
    Zmierzyłem rezystancje przy wyłączonym zasilaniu pomiędzy A i B - w TPR-1 wynosi ona 118Ohm, w NeoGSM - 43Ohm. Przy włączonym zasilaniu napięcie pomiędzy Ai B wynosi ok. 0,3 V.

    Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić, aby uruchomić komunikację z TPR-1?
[/size]

RobertH

Cytat: dzoker83 w Wrzesień 04, 2018, 22:39:09


  • Manipulator jest połączony z centralą skrętką STP, długość kabla ok. 1 m.
    W obydwu urządzeniach jest założona zworka terminująca - to jedyne urządzenia na magistrali.
    Sprawdziłem kolejność połączenia, ciągłość przewodów i ewentualne zwarcia - wszystko wygląda dobrze.


Więc na wyłączonym zasilaniu powinno być na A-B ok 60 Ohm.
Jaka jest rezystancja przy założonych zworkach na zaciskach A-B każdego urządzenia (bez magistrali, zaciski skręcone)
Jak jest rezystancja przy podłączonej magistrali na A/B-GND, A/B-+KB.

dzoker83

Dziękuję za odpowiedź.


  • Przy wyłączonym zasilaniu, przy założonych zworkach, bez podłączonej magistrali, rezystancja między A-B wynosi:

    • NeoGsm - 59 Ohm
    • TPR-1 - 118 Ohm
  • Przy podłączonej magistrali, założonych zworkach, rezystancje wynoszą:



    • A-GND - 430 Ohm
    • B-GND - 445 Ohm
    • A-+KB - 932 Ohm
    • B-+KB - 951 Ohm


RobertH

#3
"

  • Przy wyłączonym zasilaniu, przy założonych zworkach, bez podłączonej magistrali, rezystancja między A-B wynosi:

    • NeoGsm - 59 Ohm
    "

    To znaczy, że jest jeszcze założona zworka na PSR-ECO-5012 więc o jedną za dużo.
    Zdjąc JT na NeoGSM uruchomić   i testować.