błąd wysyłania ramki

Zaczęty przez stach_kom, Maj 29, 2024, 11:02:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

stach_kom

Witam
Zestawiłem na "stole" układ złożony z NEOLTE-JP-64-D12M, zasilacza PSR-ECO, Akumulator, manipultor TPR-4, czujka Satel Slim DUal i dwa kontraktrony plus rezystory 1,1 k, jeden podpięty na wejściu I1 manipulatora. zamiast sygnalizatorów na wyjściu O1 i O2 mam diody led z rezystorem plus rezystor 2,2 k po skonfigurowaniu dwóch stref i czujników w Przeglądzie awarii w systemie mam czysto. Ale dość często przy uzbrajaniu alarmu pełne lub nocne pojawia się komunikat "błąd wysyłania ramki". Docelowo układ ma być rozbudowany o automatykę domową stąd zestaw trafił na "stół" aby to sensownie skonfigurować zwłaszcza, że bedzie trochę niestandartowych rozwiązań. WiFi i  LTE póki co wyłaczone w konfigiracji. Komunikacja z centralą po USB. Może jakiś pomysł, w logach nic nie widać, gdzie szukać przyczyny, Zestaw nowy zakupiony w mnaju.
Pozdrawiam
stach_kom

robertm

Warto zaktualizować centrale i panele do najnowszych wersji.
Dodatkowo ważna jest terminacja magistrali RopamNet.

stach_kom

Dziękuję za info
Wygląda na to, że powodem była terminacja magistrali RopamNet
Wykorzystałem ROPAMNET1 do podłaczenia manipulatora TPR (dodatkowo zworka na JT1). ROPAMNET2 jest wolny, ma tylko zworkę na JT2, jednak okazuje się, że to za mało i musiałem dodatkowo dołożyć na wejścia A B ROPAMNET2 rezystor 180 omów aby zapewnić prawidłową terminację, przed było na Net:2 R:130 omów.
A teraz czeka mnie walka ze sterowaniem rolet KRISPOL na jedno klawiszowym sterowniku radiowym STARCUS
- sterowanie sekwencyjne:
 impuls w górę, kolejny impuls stop, w dół, stop i tak w kółko;)
Może ktoś już przerabiał taki temat i co nieco podpowie? Cała elektronika mieści się w rurze silnika z elektronicznymi krańcówkami do dyspozycji tylko 5 żyłowy kabel PE, L, N i przewody czarny i biały które, służą do sterowania napędem krok po kroku. Jest to wejście bezpotencjałowe.
I jeszcze jedno jak sprawić by po wywołaniu akcji "Uzbrajanie" na ekranie pojawiła się informacja o pobudzonych wejściach wywołujących alarm?

Poniżej obrazek ze statyski magistrali po mojej ingerencji;)
Nie można wyświetlić tego załącznika.
Pozdrawiam
stach_kom