Problem z edycją ekranów w TPR4W

Zaczęty przez michal_, Sierpień 11, 2023, 07:00:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

michal_

Witam,

Znowu występuje problem z edycją i zapisaniem konfiguracji ekranów w TPR4W. Ten problem chyba będzie trwał wiecznie.
Zaktualizowałem manipulatory do najnowszej wersji 4.8 (licząc że coś w tym zakresie się poprawi) na centrali NEOGSM-IP64 z softem 2.5. Po aktualizacji zauważyłem, że w NeoGSMIP64Manager (ver. 2.1.1.4) przy TPR-ach widnieją wersje 4.6. Próbując edytować zawartość ekranów system nie przyjmował zmian. Zaktualizowałem więc centralę do wersji 3.0 ale nie poprawiło to sytuacji z manipulatorami. Opcja INFO w TPR wyświetla w tym momencie że wersja centrali to 2.5, a przecież aktualizowałem do 3.0. Co może być nie tak? Nie mogę w tym momencie w żaden sposób ustawić podstawowych funkcji manipulatorów.

Pozdrawiam

michal_

Dodałem na nowo TPRy do systemu i wersja softu centrali wyświetla się już na nich poprawnie. Nadal nie mogę skutecznie zapisać ustawień ekranów. Jak dodaję do ekranu poszczególne ikony np. INFO, AWARIE, UZBROJENIE itp. to zapisują się one poprawnie w manipulatorze, ale jak np. zaznaczam wejścia które chce wyświetlić to tego już nie zapisze. Wyświetla się, że ekrany przesłane poprawnie ale zmian nie stosuje. Wygląda mi to na jakiś problem z samą aplikacją NEOGSM-IP-64 manager 2.1.1.4. Sprawdzałem aplikację na różnych komputerach o różnych systemach windows i problem ten sam.

robertm

Zalecam aktualizację NeoGSMIP64Manager do wersji 2.1.1.6

michal_

Zaktualizowane. Konfiguracja statusu wejść i ich blokad na TPR-ach już działa. Występują jednak inne bardzo poważne błędy:

  • ikona uzbrojenia i uzbrojenia nocnego: zaznaczam strefy 1-3, opcję kod blokady, lista stref, zapisuje zmiany, a na wyświetlaczu TPR pod przyciskiem uzbrojenia nie mam żadnych zdefiniowanych stref. To jest podstawowa funkcja systemu alarmowego i nie można jej skonfigurować!
  • ikona wyjścia grupowego ON: po wybraniu ikony nie można zaznaczyć żadnego wyjścia, pusta strona
  • ikona lampy: zaznaczam wyjście nr 25, stan wejścia 41, zapisuje zmiany, a w TPR pod tą ikoną mam sterowanie wyjściem nr 1, czyli syreną. Znowu nie zapisuje mi zmian!
  • ikona listy wyjść: zaznaczam wyjścia 3 oraz 9-12, zapisuje zmiany, w TPR nie mam wyjścia nr 3.
Wszystko wykonuję oczywiście w trybie rozbrojonym, bo w serwisowym nic nie zapisuje. Konfiguracja ekranów TPR to jakaś porażka, nic nie chce działać poprawnie, po 100 razy trzeba wszystko konfigurować od nowa bo system nie zapisuje zmian. Dobrze, że chociaż konfiguracja ikon działa poprawnie w aplikacji mobilnej.

robertm


michal_

Na wersji 2.1.2 udało się w końcu ustawić manipulatory. Powyższe ustawienia działają. Jedyne co zauważyłem to na ikonie z listą wejść oraz listą blokad wejść, mimo zaznaczenia wybranych wejść przy zapisie zaznaczają się wszystkie. Nie przeszkadza mi to, ale mogą się zdarzyć klienci, których będzie to drażnić.

michal_

Pobrałem dzisiaj wersję 2.3.0.6 i nie mogę zapisać na niej konfiguracji TPR jak np. cicha sygnalizacja awarii lub kod dostępu do listy awarii. Nie mówię już o restartach TPR-ów przy każdym wysyłanym lub odbieranym SMS-ie. Nawet doładowanie konta prepaid powoduje restart manipulatorów.

michal_

Wygląda na to, że NEOGSM-IP-64 manager w wersji 2.3.4 oraz TPR w wersji 5.0 rozwiązuje dotychczasowe problemy. Restarty manipulatorów przy wysyłaniu/odbieraniu SMS-ów już nie występują.