Aplikacja RopamOptima - sugestie i błędy

Zaczęty przez glider33, Sierpień 19, 2016, 09:42:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

glider33

Czy w nowej wersji Ropam Optima można ustawić ustawić kolejność wyświetlanych wejść np. w widgecie WEJŚCIA ?

majki

#46
W nowej wersji można w ustawieniach widgetu zawęzić listę wejść/wyjść do wybranych.
Można również pogrupować sobie wejścia/wyjścia w dwóch lub więcej takich samych widgetach.
Sortowania nie ma.

glider33

 To że tak powiem dupa. Naprawdę nie rozumiem dlaczego w nowej wersji została usunięta możliwość sortowania wyświetlanych wejść ? Po co psuć coś co dobrze funkcjonowało ?

Electro-Guard

Glider, a to aż takie kłopotliwe?
Przecież można je po prostu popodpinać według porządnej kolejności.
Czy masz tak rozległy system i porozrzucane moduły, że fizycznie się nie da?
Ja np. nie lubie zmieniać kolejności wirtualnej żeby nie pogubić się z kolejnością faktyczną.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

majki

Mi się wydaje, że wystarczy tylko napisać do twórców, uzasadnić dlaczego konieczne i niewykluczone, że pojawi się w nowej wersji. To jest nowa aplikacja, więc ciężko oczekiwać, że od razu spełni wszystkie wymagania wszystkich użytkowników.

Electro-Guard

Chłopacy, a czy wy też macie tak mało widgetów do wyboru na pulpit, czy wszystkie te, które są w aplikacji?
Bo ja mam tylko:
- uzbr
- uzbr noc
- rozbr
- zał grupę wyjść
- wyłącz grupę wyjść
- makro
- furtka
- logi

Trochę jakby mało...

Natomiast w apce są wszystkie.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

majki

Chyba nie wszystkie mają sens być na pulpicie. Poza tym trzeba mieć na uwadze ograniczenie widgetów pulpitu, które to nie mogą sobie do woli online pobierać dane ze serwera bo system android na to nie zezwoli tak prosto. Wiadomo - drenaż baterii. Przykładowo widget "Temperatura". Aby był on użyteczny to musi on online aktualizować stan a to już się wiąże z tym co wcześniej napisałem.

Electro-Guard

Może i dobrze mówisz, ale chodzi mi bardziej o automatykę: wstawienie ikon do otwierania furtki i garażu wyglądających tak samo nie jest czytelne.
Jak jest u ciebie? Masz większy zestaw, czy też tylko tyle? (zawsze dopuszczam możliwość wyjątkowości mojego telefonu)
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

majki

#53
Ja mam taki sam zestaw co napisałeś. Napisz mi, co byś chciał osiągnąć a ja Ci odpiszę, czy to się da zrobić z tym co już jest czy nie. Nie wiem czy zauważyłeś ale jak jest widget "Załącz grupę wyjść" to klikając na ikonkę w ustawieniach widgetu możesz zmienić ikonkę na dosyć duży wybór. Podobnie jest w makro. Jeszcze uzupełnię - dwuklik na ikonie pulpitu wchodzi w jej edycję.

Electro-Guard

Faktycznie to jest to czego szukałem, nie zauważyłem tego bo bo nastawiałem się na sterowanie pojedynczym wyjściem a nie grupą.

Dwukliku na pulpicie też się nie spodziewałem, dzięki kolego.

To jeszcze jedno, przy skrócie do zał grupę wyjść, nie ważne jaką ikonę wybiorę to i tak jest "on"...
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

majki

A czy ma Pan najnowszą RopamOptima 1.5.6?

Electro-Guard

A no nie.
Zaktualizowała mi się sama dopiero ok 23, teraz jest ok.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

Cytat: Electro-Guard w Wrzesień 15, 2018, 13:23:46
Glider, a to aż takie kłopotliwe?
Przecież można je po prostu popodpinać według porządnej kolejności.
Oczywiście, że kłopotliwe, a najbardziej dla klienta, który ma swoje przyzwyczajenia i raczej sam nie będzie grzebał w wejściach centrali. 


Cytat: majki w Wrzesień 15, 2018, 16:58:00
Mi się wydaje, że wystarczy tylko napisać do twórców, uzasadnić dlaczego konieczne i niewykluczone, że pojawi się w nowej wersji. To jest nowa aplikacja, więc ciężko oczekiwać, że od razu spełni wszystkie wymagania wszystkich użytkowników.
Panowie Roberci śledzą forum, także nigdzie nie trzeba pisać, poza tym nie jest to nowa aplikacja, a jedynie nowa wersja, a właśnie sortowanie kolejności wejść oraz wyjść zostało zaimplementowane na prośbę użytkowników do starszej wersji aplikacji Ropam Optima.

majki

Rozmawiałem z twórcami aplikacji. Pojawi się takie sortowanie w kolejnej aktualizacji.

glider33

Czy z poziomu aplikacji Ropam Optima można sprawdzić stan konta karty sim ? W aplikacji Ropam Neo jest taka funkcja, ale w optimie jej nie widze.